Verslas

2012.05.31 17:12

V. Mazuronis įregistravo išvadų projektą dėl „Snoro“

ELTA2012.05.31 17:12

„Snoro“ žlugimo aplinkybes tyrusios laikinosios komisijos vadovas Valentinas Mazuronis Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo komisijos išvadų projektą. Dokumentuose nurodoma, kad juos teikia laikinosios tyrimo komisijos nariai Valentinas Mazuronis, Žilvinas Šilgalis, Kęstutis Daukšys ir Juozas Olekas.

„Snoro“ žlugimo aplinkybes tyrusios laikinosios komisijos vadovas Valentinas Mazuronis Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo komisijos išvadų projektą.

Dokumentuose nurodoma, kad juos teikia laikinosios tyrimo komisijos nariai Valentinas Mazuronis, Žilvinas Šilgalis, Kęstutis Daukšys ir Juozas Olekas.

Nutarimo projekte siūloma pritarti Seimo laikinosios tyrimo komisijos „Dėl Lietuvos Respublikoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir situacijos bankrutuojančioje akcinėje bendrovėje banke „Snoras“ išsiaiškinimo“ išvadoms. Siūloma taip pat pripažinti, kad Seimo komisija darbą baigė.

Kaip primena ELTA, „Snoro“ problemas tyrusios Seimo laikinosios komisijos pirmininkui V. Mazuroniui paskelbus apie ketinimus įregistruoti komisijos išvadų projektą, kurioms pritarė opozicija, valdantiesiems atstovaujantys politikai tvirtino, kad komisijos išvadų nėra, ir jos negali būti toliau svarstomos.

„Manau, kad statutiškai jos negali toliau niekaip būti svarstomos, nes nėra išvadų. Jeigu Seimo narių grupė kažkokią nuomonę įregistruos, tai kokio pobūdžio tai yra teisės aktas, nes Seimas svarsto ar rezoliucijas, ar nutarimus, ar įstatymus?

Jeigu būtų komisija priėmusi išvadas, būtų dėl jų balsavusi ir priėmus in corpore, tai tada, be abejo, jos teikiamos Seimui, ir Seimas apsisprendžia, ką toliau daryti. Tačiau tokio dokumento nėra.

Jeigu Seimo narių grupė kažką registruoja, tai čia jau iškyla Statuto klausimas, nes pagal Statutą tokios formos neprisimenu“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė komisijos narys konservatorius Stasys Šedbaras.

Jo teigimu, komisijos darbo rezultato nėra, nes nėra baigiamojo dokumento.

Komisijoje dirbo 12 Seimo narių pagal frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.