Verslas

2014.07.17 11:27

Biržos į sankcijas Rusijai reagavo žaibiškai

DELFI.lt2014.07.17 11:27

Biržos taip pat jau sureagavo į naująsias sankcijas: Maskvos tarpbankinės valiutų biržos indeksas per pirmąsias 20 minučių nukrito 1,9 proc. iki 1446,5 punkto, o Rusijos akcijų biržos indeksas RTS krito 2,7 proc. iki 1313,8 punkto, praneša www.newsru.com.

Biržos taip pat jau sureagavo į naująsias sankcijas: Maskvos tarpbankinės valiutų biržos indeksas per pirmąsias 20 minučių nukrito 1,9 proc. iki 1446,5 punkto, o Rusijos akcijų biržos indeksas RTS krito 2,7 proc. iki 1313,8 punkto, praneša www.newsru.com.

RTS indeksas sumažėjo iki 1305,13 punkto ir buvo 3,36 proc. žemesnis negu baigus trečiadienio prekybą, rašo top.rbc.ru.

Labiau už kitas 10 val. 15 min. Maksvos (9 val. 15 min. Lietuvos) laiku smuko „Gazprom“ (–2,65 proc.), „Rosneft“ (–5,57 proc.), VTB (–4,5 proc.), „Lukoil“(–3,11 proc.), „Novotek“ (–6,77 proc.) ir kitų stambių bendrovių akcijos.  

Kotiruočių smukimą analitikai aiškina nepalankiu išoriniu fonu, konkrečiai – Jungtinių Valstijų vyriausybės sprendimu įvesti Rusijai naujas sankcijas, nukreiptas prieš tokias bendroves kaip „Rosneft“ ir „Vnešekonombank“.    

„Tikėtina, kad akcijų rinka atsidarys MMVB indeksui smukus 1,5 proc. iki 1450 punktų. Pirmoje dienos pusėje vietos rinka mėgins atsigauti nuo žinių dėl Rusijai sugriežtintų Vakarų sankcijų. „Meškos“ bandys numušti MMVB indeksą žemiau reikšmingos 1450 punktų ribos. Išorinių rinkos indikatorių įtaka šiandien liks antrame plane“, – sakė investicinės grupės „Nord-Kapital“ analitikai. 

„Rosneft“ prezidentas Igoris Sečinas pirmasis sureagavo į papildomas sankcijas, kurių dėl situacijos Ukrainoje prieš Rusiją ėmėsi JAV.

I. Sečino įsitikinimu, įmonės „Rosneft“ įtraukimas į sankcijų sąrašą neturi pagrindo, yra subjektyvus bei neteisėtas, nes ši įmonė nesusijusi su krize Ukrainoje.

„Kadangi „Rosneft“ nemažai prisideda prie Rusijos biudžeto, sankcijų tikslas – ne ši įmonė, o Rusijos suverenios ir nepriklausomos politikos vykdymas“, – pareiškė I. Sečinas. Taip pat jis pavadino JAV veiksmus mėginimu pabloginti Rusijos piliečių ekonominę situaciją.

„Tačiau turėdamas patirties vykdant įsipareigojimus valstybei su ginklu rankose, galiu pasakyti, kad kiekvienas karo dalyvis kaupia neapykantą, kyla noras kerštauti, o tai aštrina bei didina konflikto subjektyvumą“, – tęsė jis. „Manau, kad pasirinktas kelias nėra teisingas, Dievas viską mato ir atsimena“, – pridūrė I. Sečinas.

„Kalbėsime su teisininkais, spręsime, kaip galima minimizuoti finansinėms įmonės galimybėms keliamą riziką. Mūsų įmonės situacija gera, rekomenduočiau visoms įmonėms užsitikrinti tokią finansinę bei ekonominę situaciją. Ji suteikia galimybę realizuoti ilgalaikius projektus nesiimant jokių papildomų kredito linijų“, – pabrėžė I. Sečinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt