Verslas

2012.09.25 15:44

Tiriama vieta požeminei dujų saugyklai

Telšių rajone Syderiuose pradedamas gręžti pirmasis tiriamasis gręžinys. Atliekami tyrimai leis įvertinti, ar šioje vietoje bus statoma požeminė gamtinių dujų saugykla.

Telšių rajone Syderiuose pradedamas gręžti pirmasis tiriamasis gręžinys. Atliekami tyrimai leis įvertinti, ar šioje vietoje bus statoma požeminė gamtinių dujų saugykla.

Miškuose tarp Viešvėnų ir Luokės jau įrengta statybų aikštelė bei sumontuota įranga, kuria bus išgręžti keturi maždaug pusantro kilometro gylio gręžiniai – du vertikalūs ir du iškreivinti. Darbų vertė – apie 20 mln. litų.

Trejus metus ieškota geriausios vietos, vertintas žemės dangos tvirtumas, struktūra, kiek gali kainuoti saugyklos įrengimas pasirinktoje vietovėje. Labiausiai tiko Syderiai.

Gręžimo darbus ir dalį tyrimų atlieka Lenkijos bendrovė „Diament“ ir Lietuvos „Minijos nafta“ bei ekspertai iš Vokietijos ir Lenkijos. Iki pavasario darbai turi būti pabaigti ir apibendrinti tyrimų rezultatai. Jeigu jie patvirtins geologų sukauptus duomenis, bus sprendžiama dėl gamtinių dujų saugyklos statybų.

Planuojama, kad saugykla užims apie 15 kv. km ir joje galės tilpti apie milijardą kubinių metrų dujų, o tai reiškia, kad nutrūkus dujų tiekimui, šaliai jų pakaktų dviem mėnesiams.

„Tai yra galimybė dalyvauti dujų rinkoje, kai dujų kaina yra priklausoma nuo jų pirkimo ir vartojimo laiko. Turėdami saugyklą mes galėtume efektyviau pasinaudoti tomis galimybėmis: nupirkti dujas, kai jos yra pigesnės, ir vartoti jas arba jų nepirkti, kai kaina iškyla“, – teigia AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Pasaulyje veikia apie pusseptinto šimto požeminių gamtinių dujų saugyklų. Artimiausios – kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje.