Verslas

2015.02.12 21:36

„Der Spiegel“: Graikijos biudžeto deficitas beveik du kartus didesnis nei prognozuota

LRT.lt 2015.02.12 21:36

Graikijos biudžeto deficitas siekia 20 mlrd. eurų – bent jau taip rodo išankstinės tarptautinių kreditorių (ES, ECB ir TVF) ataskaitos.  

Graikijos biudžeto deficitas siekia 20 mlrd. eurų – bent jau taip rodo išankstinės tarptautinių kreditorių (ES, ECB ir TVF) ataskaitos.

Kaip skelbia Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“, Graikijos premjeras Antonis Samaras jau paprašė viešojo sektoriaus kreditorių nurašyti dalį skolų. Be to, Graikijos premjeras tikisi, jog kreditoriai 2 metais prailgins terminą, per kurį jo šalis turėtų įgyvendinti taupymo programą. Tokiu atveju, Graikijai reikėtų paskolinti dar bent 20 mlrd. eurų.

Kaip praneša „Der Spiegel“, išankstiniai duomenys įplieskė konfliktą tarp Vokietijos vyriausybės ir Europos Komisijos (EK). Teigiama, kad EK nori iki kito viršūnių susitikimo spalio 18-19 d. sulaukti sprendimo, ar Graikijai bus teikiama finansinė pagalba, ar ne. Vokietija teigia, kad iki lapkričio mėnesio tikėtis patikimų duomenų apie Graikijos finansus negalima, todėl iki to laiko nenori prižadėti gelbėti beveik bankrutavusios valstybės.

Graikija šių metų pavasarį jau restruktūrizavo įsiskolinimą privatiems investuotojams, sumažindama ją maždaug 100 mlrd. eurų. Tuo tarpu euro zonos šalys ir Europos centrinis bankas kol kas atsisako patirti analogiškų nuostolių dėl savo išduotų paskolų.