Verslas

2015.09.08 13:45

Nauja skaičiuoklė suteiks galimybę sužinoti, kur keliauja mokesčiai

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė naują mokesčių skaičiuoklę, kuri leis gyventojams sužinoti, kiek jie sumoka mokesčių ir kur yra panaudojami jų sumokėti pinigai.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė naują mokesčių skaičiuoklę, kuri leis gyventojams sužinoti, kiek jie sumoka mokesčių ir kur yra panaudojami jų sumokėti pinigai.

„Matoma, kad žmonės moka mokesčius, bet ne visada žino, kiek sumoka nuo atlyginimo ar kiek sumoka mokesčių vartodami. Būtent naujos interneto svetainės tikslas yra parodyti paprastai ir aiškiai, kiek žmonės sumoka mokesčių per metus ir kur jie yra panaudojami“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė LLRI vyriausioji ekspertė Kaetana Leontjeva.

Jos teigimu, vidutinį atlyginimą – apie 1800 litų atskaičiavus mokesčius – gaunantis asmuo per metus įvairiems mokesčiams sumoka apie 20 tūkst. litų.

„Vidutinį atlyginimą gaunantis asmuo per metus sumoka beveik 20 tūkst. litų mokesčių, iš kurių didžiausia dalis skiriama pensijoms – 35 proc. visų sumokėtų mokesčių. Toliau seka sveikatos apsauga, kuriai skiriama apie 16 proc. visų sumokėtų mokesčių, dar 14 proc. sumokėtų mokesčių sudaro išlaidos savivaldybėms“, – kalbėjo K. Leontjeva.

LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas teigė, kad naujos mokesčių skaičiuoklės tikslas yra, kad žmonės tiesiog sužinotų, kiek sumoka mokesčių ir kur jie yra panaudojami. Naujas projektas, anot jo, bus laikomas sėkmingu, jei skaičiuokle pasinaudos bent penktadalis visų šalies dirbančiųjų.

LLRI sukurtą mokesčių skaičiuoklę galima rasti interneto svetainėje www.mokumokescius.lt.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.