Naujienų srautas

Verslas2014.07.11 19:27

A. Avulis paaiškino, kodėl perkėlė verslą į Estiją

Prieš porą metų holdingą „Hanner“ į Estiją perkėlęs verslininkas Arvydas Avulis teigia, kad nieko keisto, jog Lietuvoje sėkmingai veikiančios įmonės savo verslus plečia už Lietuvos ribų ir juos iškelia iš Lietuvos.

Prieš porą metų holdingą „Hanner“ į Estiją perkėlęs verslininkas Arvydas Avulis teigia, kad nieko keisto, jog Lietuvoje sėkmingai veikiančios įmonės savo verslus plečia už Lietuvos ribų ir juos iškelia iš Lietuvos.

Lietuvoje sąlygos „daryti“ verslą geros, o ateityje galima tikėtis jo įmonių registravimo ir kitose šalyse.

„Užsienyje esu registravęs gal 20 įmonių, bet kažkodėl žiniasklaidoje tiek dėmesio susilaukė viena ir visiems labai įstrigo“, – Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime paprašytas paaiškinti, kodėl „Hanner“ holdingas buvo perkeltas į Estiją, sakė verslininkas.

A. Avulis teigė, kad verslu Lietuvoje užsiima jau 24 metus, tačiau vienu metu jis pajuto norą investuoti už Lietuvos ribų.

„Kai pajutau, kad turiu uždirbęs pinigų, pradėjau žiūrėti, kur dar galiu investuoti“, – prisiminė jis. Sėkmės užsienio rinkose A. Avulis pradėjo nuo 2005 m. Nuo tada dirbama Latvijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Ukrainoje.

„Kai išsipleti kitose rinkose, pradedi suvokti, kad reikia kažkokios struktūros. Ilgai dėliojomės ir aiškinomės, kaip padaryti, kad tai būtų racionalu ir saugu. Tuomet gimė idėja, kad Lietuvoje registruoti holdingą nėra pačios geriausios sąlygos, nors užsiimti verslu yra“, – prisipažino A. Avulis.

Pasak jo, dairytis į išorės rinkas verčia pakankamai mažas vidinės rinkos dydis.

„Turime tik vieną problemą – čia tik 3 mln. gyventojų, o investuotojų, norinčių investuoti į nekilnojamąjį turtą, – daug. Pinigų taip pat yra rinkoje daug. Jaučiu iš visų pusių konkurenciją. Tokiu atveju galima arba konkuruoti, arba pasirinkti kitas rinkas. Kai pasirenki užsienio rinkas ir ten tau pasiseka, supranti, kad normalu daryti verslą gali būti ne tik Maskvoje, Kijeve, bet galbūt galima būtų ir Niujorke, Londone, – atviravo nekilnojamojo turto vystytojas. – Jei tik atsiras galimybės, tai bus registruotų kompanijų ir Londone, ir Berlyne, ir kitur“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi