Verslas

2015.09.08 13:45

Iš Antalijos grįžo į niekur išsiųsti poilsiautojai

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido bendrovės „Grand Cru Airlines“ lėktuvas su prieš savaitę į nežinią išsiųstais „Go Planet Travel“ poilsiautojais.

Penktadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido bendrovės „Grand Cru Airlines“ lėktuvas su prieš savaitę į nežinią išsiųstais „Go Planet Travel“ poilsiautojais.

Klausia, kaip taip buvo galima pasielgti

Dukros ir penkiamečio anūko oro uoste laukianti Valentina pasakojo, kad poilsiautojai turėjo pusę paros praleisti Turkijos oro uoste – viešbutį jie pasiekė tik apie vidurnaktį, kuomet rūpinimasi poilsiautojais perėmė vietos bendrovė.

Pasak jos, viešbutyje gyvenimo sąlygos buvo geros, tačiau moteris su ašaromis akyse klausė, kaip taip neatsakingai kelionių organizatorius („Go Planet Travel“) galėjo išsiųsti žmones į niekur.

Dukros su vyru bei anūku laukiantys Viačeslavas ir Liudmila teigė, kad jų artimieji, sužinoję, kad jų Turkijoje niekas nepriims, nelaukė oro uoste ir nuvyko į viešbutį, kuriame turėjo būti apgyvendinti. Oro uoste nebuvo nei vandens, nei maisto, tad jauna šeima nerizikavo sveikata.

Viešbutyje paaiškėjo, kad niekas neapmokėta, tad jaunai šeimai teko sumokėti iš savo pinigų už pirmąją naktį, vėliau su jais susisiekė Turkijos bendrovė, kuri pradėjo rūpinti „Go Travel Planet“ pamestais poilsiautojais.

„Baisus karštis, vaikai sugulę ant žemės, nei vandens, nei maisto. Tai žiauriai išsekino. Niekas nereagavo į mūsų prašymus“, - pirmąją atostogų Turkijoje dieną prisiminė Renata, planavusi atostogas su šeima.

Visi lėktuvu iš Vilniaus atskraidinti keleiviai buvo išvesti į lauką ir turėjo laukti prie oro uosto durų.

„Laukėme lauke. Įsivaizduokite tą baisų karštį: prakaitas bėga, ištisai buvome šlapi, bijojome netekti sąmonės“, - prisiminė moteris.

Išskrido 143 žmonės

Praėjusį penktadienį nemokia pripažinta bendrovė išskraidino 143 suaugusius ir keturis kūdikius. Valstybės turizmo departamento duomenimis (VTD), įmonė taip pasielgę žinodama, kad už viešbučius nesumokėta ir turistų niekas nepasitiks.

Poilsiautojai įstrigo Antalijos oro uoste, kol buvo rastas sprendimas - jų aptarnavimą iki liepos 11 dienos perėmė Turkijos kompanija „Akatyour“.

Departamento atstovė ryšiams su visuomene Edita Gaigalienė DELFI sakė, kad už šių turistų išvežiojimą po viešbučius ir nakvynę pagal pateiktą VTD garantinį raštą, kad bus apmokėta, apmokėjo Turkijos bendrovė „Akatyour“, kuriai vadovauja Lietuvos garbės konsulė. Vėliau šias išlaidas padengė draudimo bendrovė.

„Deja, nei šiuos turistus turėjusi aptarnauti Turkijos bendrovė, nei pradžioje į pagalbą pasisiūlęs „Novaturas“ nesutiko aptarnauti Lietuvos turistų be išankstinio apmokėjimo už paslaugas“, - sakė ji, pridūrusi, kad draudimo bendrovė pinigų pervesti tą pačią dieną fiziškai negalėjo.

„Go Planet Travel“ savo veiklą buvo apdraudusi 700 tūkst. Lt.

Nuo šeštadienio „Go Planet Travel“ kelionės nebevykdomos jokiomis kryptimis. VTD skaičiuoja, kad iš viso nuo „Go Planet Travel“ gali būti nukentėję apie tūkstantis žmonių.

Turizmo departamentas savo tinklalapyje informuoja, kad „Go Planet Travel“ turistai prašymus dėl pinigų gražinimo turi pateikti per kelionių agentūras, kuriose įsigyta kelionė. Turistai, įsigiję keliones tiesiai iš „Go Planet Travel“, prašymą dėl nuostolių atlyginimo, pateikia departamentui.

Pabrėžiama, kad pakanka pateikti vieną pretenziją.

Rekomenduojamą prašymo formą galima parsisiųsti paspaudus šią nuorodą.

„Go Planet Travel“ turistus skraidino užsakomųjų skrydžių bendrovė „Grand Cru Airlines“, kuri dėl susikaupusios 4 mln. litų skolos liepos 3 dieną nutraukė sutartį su „Go Planet Travel“.

Ketvirtadienį VTD sustabdė ir atvykstamojo turizmo bendrovės „Go Baltic Travel“ licenciją. Šiai įmonei vadovauja Martynas Laivys, kuris anksčiau vadovavo bendrovei „Tez Tour“ bei bankrutavusiai įmonei „Star1 Airlines“

Tiek „Go Baltic Travel“, tiek „Go Planet Travel“ priklauso Kipre registruotai įmonei „Grand Go Group“.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.