Verslas

2015.09.08 13:45

„Kazmunaigaz“ neigia, kad derasi dėl „Orlen Lietuvos“ įsigijimo

BNS 2015.09.08 13:45

Kazachstano naftos bendrove „Kazmunaigaz“ neigia, jog derasi dėl Mažeikių naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuva“ įsigijimo.

Kazachstano naftos bendrove „Kazmunaigaz“ neigia, jog derasi dėl Mažeikių naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuva“ įsigijimo.

„Jokių derybų šiuo klausimu nevyksta“, – naujienų agentūrai „Interfax“ teigė „Kazmunaigaz“ atstovas spaudai.

Antradienį Lietuvos ir Lenkijos žiniasklaidoje skelbta, kad „Orlen“ su „Kazmunaigaz“ derasi dėl „Orlen Lietuvos“ pardavimo. Kazachstano kompanija 2006 metais norėjo įsigyti tuometinę „Mažeikių naftą“.

Tačiau Lenkijos „Orlen“ atstovai paneigė gandus apie gamyklos pardavimą, nors pripažino, kad vyksta „intensyvios derybos“ dėl įmonės ateities su Lietuvos valdžia.

„Orlen“ kontrolinį „Orlen Lietuvos“ akcijų paketą už 2,35 mlrd. JAV dolerių perėmė 2006–ųjų gruodį. Vėliau „Orlen“ padidino savo paketą iki 100 proc.

Neoficialiais duomenimis, 2006 metais „Kazmunaigaz“ už 53,7 proc. Mažeikių gamyklos akcijų pasiūlė 1,425 mlrd. JAV dolerių (3,8 mlrd. litų) bei ketino išpirkti visas Vyriausybės akcijas. Kazachai buvo pasiryžę garantuoti naftos tiekimą ir prisiimti investicinius įsipareigojimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.