Naujienų srautas

Verslas2014.07.09 15:22

Premjeras: „Chevron“ pasitraukimas įtakos skalūnų žvalgybai Lietuvoje neturės

ELTA 2014.07.09 15:22

Amerikiečių energetikos bendrovės „Chevron“ pasitraukimas iš Lietuvos neturės įtakos šalies planams žvalgyti skalūnų dujas, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Amerikiečių energetikos bendrovės „Chevron“ pasitraukimas iš Lietuvos neturės įtakos šalies planams žvalgyti skalūnų dujas, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Jokios įtakos mūsų planams nebus. Aplinkos ministerija yra įpareigota jau rudenį paskelbti konkursą dėl žvalgybos darbų atlikimo, taip pat yra paruoštos įstatymų projektų pataisos, kurioms buvo pritarta Strateginio komiteto posėdyje. Tikimės, kad iki konkurso paskelbimo visi įstatymo projektai, susieti su žvalgyba ir vėlesne veikla, bus priimti Seime“, – trečiadienį žiniasklaidai sakė A. Butkevičius.

„Nematau jokių problemų atskiroms kompanijoms dalyvauti konkurse“, – pabrėžė premjeras.

ELTA jau rašė, kad JAV energetikos bendrovė „Chevron“ pasitraukė iš Lietuvos, taip pat bendrovė uždarė savo biurą Vilniuje.

„Chevron“ savo interneto svetainėje informuoja pardavusi turėtas 50 proc. akcijų Lietuvos naftos bendrovėje „LL investicijos“, kurias pirko 2013 m., sumokėjusi 57,885 mln. litų.

„Chevron“ rudenį pasitraukus iš konkurso dėl skalūnų dujų išteklių naudojimo, kadangi situacija nesikeitė, Lietuvoje nebeliko, ką veikti.

Spalį, „Chevron“ pasitraukus iš konkurso, premjeras A. Butkevičius akcentavo, kad bendrovė nepalieka Lietuvos. Vyriausybės vadovas teigė buvęs informuotas, kad pasitraukimo priežastis buvo nebaigta formuoti įstatymų bazė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi