Verslas

2012.09.21 12:12

I. Degutienė pasveikino Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyvius

ELTA2012.09.21 12:12

Penktadienį Čikagoje prasidėjęs ketvirtasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF) – tai galimybė atkreipti galimų lietuviškos produkcijos pirkėjų ir investuotojų dėmesį, savo sveikinime forumo rengėjams ir dalyviams pabrėžė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Penktadienį Čikagoje prasidėjęs ketvirtasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF) – tai galimybė atkreipti galimų lietuviškos produkcijos pirkėjų ir investuotojų dėmesį, savo sveikinime forumo rengėjams ir dalyviams pabrėžė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Renginiui skirtame vaizdo sveikinime Seimo Pirmininkė sakė, kad į šį bendrą forumą lietuvius subūrė bendras darbas ir verslas, žinios ir patirtis, norai ir gebėjimai.

„Tai, kad toks forumas vyksta ketvirtus metus iš eilės, rodo: reikėjo tokio renginio, reikėjo tokios formos susitikimo ir bendravimo. Lietuvai, mūsų ekonomikai, mūsų gamintojams reikėjo realios galimybės dar kartą atkreipti galimų lietuviškos produkcijos pirkėjų, galimų investuotojų Lietuvoje dėmesį. O potencialiems mūsų partneriams reikėjo galimybių gauti kuo platesnę ir kartu – kuo detalesnę informaciją apie mūsų gaminius, apie sąlygas ir galimybes dirbti kartu“, – teigė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė palinkėjo, kad mūsų ir kitų šalių potenciali partnerystė taptų realia partneryste, o Lietuva kaip įdomios ir savitos produkcijos gamintoja ir kaip patikima partnerė taptų įdomi ir svarbi dar didesniam ekonomistų ir investuotojų, pardavėjų ir vartotojų būriui visame pasaulyje.

PLEF pradėtas organizuoti 2009 metais. Kiekvienais metais organizuojamas PLEF vienais metais vyksta Lietuvoje, kitais – užsienio šalyje, kur gausi lietuviška bendruomenė. Pirmasis PLEF, pavadintas „Konkurencinga Lietuva: inovatyvi ekonomika, efektyvi verslo plėtra ir investicijos“, vyko Vilniuje. 2010 metais PLEF „Moderniųjų technologijų inovacijos ir investicijos: nuo vietinių link globalių“ buvo organizuotas Londone. Pernai forumas vyko Vilniuje.

Renginiu siekiama įtraukti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius į ekonominį šalies gyvenimą, skatinti jų tarpusavio ekonominius ryšius, dalijimąsi patirtimi, žiniomis ir kontaktais, skatinti tarptautinį šalies konkurencingumą.

Šių metų renginį organizuoja Lietuvos verslo konfederacija kartu su partneriais: Užsienio reikalų ministerija, Ūkio ministerija, „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“, „Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra“.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 metų pabaigoje Lietuvoje veikė iš viso 126 JAV kapitalo įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt