Verslas

2015.02.12 21:36

Nelegalūs kioskai kurorte iškyla per naktį

J. Basanavičiaus gatvę nuo olandų atrakcionų serginti Palangos savivaldybė nespėja sužiūrėti, kaip čia atsiranda nelegalūs kioskai ir prekyvietės.

J. Basanavičiaus gatvę nuo olandų atrakcionų serginti Palangos savivaldybė nespėja sužiūrėti, kaip čia atsiranda nelegalūs kioskai ir prekyvietės.

Verslininkų mėgstamoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai antradienį ryte aptiko du po nakties atsiradusius ledų gamintojų kioskus, kuriems nėra išduotas savivaldybės leidimas.

Tiesa, valstybei priklausančioje žemėje kioskus pasistatę verslininkai mosavo savivaldybės leidimais, kuriuos pasirašė miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas.

Tačiau šis dievagojosi, kad leidimą davęs visai kitaip atrodantiems statiniams.

Iš viso per praėjusią savaitę J. Basanavičiaus gatvėje atsirado 6 įvairūs kioskai, kuriems savivaldybė nebuvo išdavusi leidimo.

„Matyt, perėmė patirtį iš olandų ir kioskus ėmė vežti naktimis“, – piktinosi Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys.

Svarbiausia, jog net ir valstybei priklausančioje žemėje pastatytus kioskus ne taip lengva pašalinti.

Reikia su antstoliu užfiksuoti pažeidimo faktą, surašyti protokolą, ant kiosko palikti raštelį savininkui su raginimu neteisėtą įrenginį nusikelti pačiam.

Kol kas pavyko priversti taip pasielgti tiktai Palangos bendrovės „Giedružė“ savininką Žilviną Stakutį. Gavęs 200 litų administracinę baudą jis savo kioską nusiardė ir išsivežė.

P. Keinys žada, jog bus baudžiami visi, kurie J. Basanavičiaus gatvėje prekiaus pažeisdami nustatytą tvarką.

Pažeidėjams ne tik bus skiriamos piniginės baudos. Jie nebegaus leidimo prekiauti kitais metais, o žemės savininkams, kurie savo sklypuose nepaiso miesto nustatytos tvarkos, žadami didesni žemės mokesčiai.

Įrengė barikadas

Olandų verslininkai porą metų J. Basanavičiaus gatvėje, privačiame sklype, vasarą be leidimų įrengdavo atrakcionus. Šiemet Palangos valdžia nutarė užkirsti kelią savivalei.

Šalia „Žuvinės“ restorano esantį kelią jau keletą savaičių užgriozdęs komunalininkų šiukšliavežis, o palei visą sklypo, į kurį taikosi olandai, ilgį nuo J. Basanavičiaus gatvės įbetonuota dešimt granitinių rutulių.

Be to, J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje pastatyti keturi gėlių stovai.

Tikimasi, kad šios barikados sulaikys nelegalius atrakcionus vežančius vilkikus.