Naujienų srautas

Verslas2014.07.08 15:48

Vasaros kaitra Neringoje ištirpdė nedarbą – kurorte liko vos 44 bedarbiai

Saulėti orai neringiškius gena į darbus. Pusiasalio gyventojai skuba per vasarą užsidirbti visam šaltajam sezonui. Nesnaudžia ir tie, kas rudenį ar žiemą tenkinosi bedarbio statusu. Neringoje liko vos 44 oficialaus darbo neturintys gyventojai.

Saulėti orai neringiškius gena į darbus. Pusiasalio gyventojai skuba per vasarą užsidirbti visam šaltajam sezonui. Nesnaudžia ir tie, kas rudenį ar žiemą tenkinosi bedarbio statusu. Neringoje liko vos 44 oficialaus darbo neturintys gyventojai.

Stulbinančiai žemo nedarbo lygio Neringai gali pavydėti bet kuris Lietuvos miestas. Šaltuoju metų laiku pusiasalyje įprastai fiksuojamas kiek didesnis nei 2 proc. nedarbas. O vasarą jis susitraukia dar mažiausiai triskart.

Naujausi Klaipėdos apskrities teritorinės darbo biržos  duomenys rodo, kad šiuo metu Neringoje tėra tik 44 bedarbiai.

„Bet ir jie tuoj atsikratys bedarbio statuso. Kai tokie šilti orai, ir kurortas pilnas poilsiautojų, jie skuba užsidirbti šaltajam metų laikui. Įsigyja trumpalaikius verslo liudijimus ir kimba į darbus.

Vieni būstus nuomoja, kiti dviračius, treti ledus ar ką kitą pardavinėja. Papluša per vasarą, užsidirba, o rudenį grįžta į darbo biržą“, – pasakojo Klaipėdos apskrities teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyriaus vedėjas Virginijus Andriušis.

Tačiau neringiškių darbštumas negelbsti vietos verslininkų. Jie skundžiasi kasmetę personalo paiešką lygindami su kalno vertimu.

„Iš vietos gyventojų verslininkams maža naudos. Miesto jaunimas dirba arba valdžios  sektoriuje, arba savo verslus yra sukūrę. O vyresni jau kurortinių darbų tempo nepakelia. Dirbti nuo ankstaus ryto iki vėlyvos vakaro, kartais naktimis, ir visada ant kojų – tik jaunas žmogus gali tokį krūvį patempti“, – sezoninį  darbą apibūdino Neringos turizmo ir verslo asociacijos prezidentė Irma Baltrušaitienė.

Verslininkės apskaičiavimu, Neringos viešbučiuose ir  kavinėse vasarą 90 proc. dirbančiųjų  –  atvykėliai iš kitų Lietuvos miestų.

Tam, kad juos prisiviliotų, darbdaviai užtikrina apgyvendinimą ir maitinimą. Skaičiuojama, kad virtuvės darbininkas ar klientus aptarnaujančio personalo  darbuotojas Neringoje per dieną gali užsidirbti apie 100 litų.

„Tačiau už tokį atlygį pageidaujame, kad darbuotojas turėtų patirties ar bent rodytų norą išmokti dirbti. Taip pat  kurorto verslininkams svarbu, kad jų personalas mokėtų užsienio kalbas. Tenka bendrauti ir anglų, ir vokiečių, ir rusų kalbomis. Pastarąją jau bemoka vienas kitas jaunas žmogus“, – reikalavimus darbuotojams vardijo I. Baltrušaitienė.

Darbo biržos atstovai, remdamiesi kasmetėmis tendencijomis, prognozuoja, kad stulbinamai maži nedarbo rodikliai Neringoje smuktels spalį, kuomet įsismarkaus rudeniški orai ir pusiasalyje neliks poilsiautojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi