Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Lenkijoje nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro židiniai

ELTA 2015.09.08 13:45

Lenkijos Palenkės vaivadijos Sokulkos ir Balstogės apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems nugaišusiems šernams.

Lenkijos Palenkės vaivadijos Sokulkos ir Balstogės apskrityse patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Liga patvirtinta penkiems nugaišusiems šernams.

Iš viso Lenkijos atsakingos institucijos jau yra pranešusios apie 6 šios ligos židinius, kuriuose rasti nugaišę šernai.

Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos turimų duomenų, abu pastarieji židiniai užfiksuoti pasienio su Baltarusija regionuose. Vienas iš gyvūnų rastas Sokulkos apskrities Slojos kaime, nuo Lenkijos sienos su Baltarusija nutolusiame apie 9 km. Antrasis židinys, kuriame afrikinis kaiulių maras diagnozuotas keturiems nugaišusiems šernams, užfiksuotas Balstogės apskrityje, 300 m iki sienos su Baltarusija.

Galutiniams diagnozės patvirtinimui visų gyvūnų mėginiai išsiųsti į Europos Sąjungos referentinę laboratoriją Ispanijoje.

Lenkijos generalinis veterinarijos inspektoratas ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Nustatytų židinių vietose šernų gaišenos sudegintos, atlikta vietovių dezinfekcija. Aplink abu židinius 3 ir 10 km spinduliu sustiprinta kiaulių ūkių stebėsena.

Intensyvi kiaulių ir šernų stebėsena nuolat vykdoma ir Lietuvoje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytoje užkrėstoje teritorijoje tiriamas kiekvienas sumedžiotas šernas ir visos gyventojų skerdžiamos kiaulės. Likusioje Lietuvos dalyje mėginiai imami pagal sudarytą užkrečiamųjų gyvūnų ligų planą. Iki šios dienos Lietuvoje jau ištirta 13,3 tūkst. šernų ir 10 tūkst. kiaulių.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad ypač aktyvi kiaulių laikymo vietų stebėsena yra atliekama 2013 m. nustatytoje buferinėje zonoje pasienyje su Baltarusija bei 2014 m. pradžioje išplėstoje buferinėje zonoje.

Šiose zonose nustačius biologinio saugumo priemonių pažeidimus, gyventojai privalės nedelsiant pasiskersti visas laikomas kiaules, jų mėsą bus leista naudoti tik atlikus tyrimus. Išaiškinus nelegalius kiaulių laikymo atvejus, bus taikomos ypač griežtos administracinės sankcijos, netgi kiaulių konfiskacija ir naikinimas, uždraudžiant naudoti maistui jų mėsą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi