Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuvos verslo konfederacijos vadovas: pabaigti vien aukštąjį mokslą nepakanka

ELTA2015.09.08 13:45

Į Vilnių susirinkę 6-ojo Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) dalyviai akcentuoja švietimo svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir valstybės vystymuisi.

Į Vilnių susirinkę 6-ojo Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) dalyviai akcentuoja švietimo svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir valstybės vystymuisi.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, švietimas glaudžiai susijęs su ekonomika, vis daugiau kalbama apie žinių ekonomiką, verslą, kuris remtųsi naujausiomis technologijomis. Anot V. Sutkaus, šiuo metu, keičiantis kartoms, aktyviai diskutuojama, koks turėtų būti švietimas.

„Suprantama, kad yra šitas iššūkis ir šiandieniame integruotame skaitmeniniame pasaulyje turbūt nebeužtenka baigti radioelektroniką arba teisę, arba statybą, kokį nors aukštąjį mokslą. Tai turbūt tik būtina sąlyga aukštų atlyginimų ekonomikos kūrimui, bet toli gražu nepakankama. Turime eiti toliau, galvoti apie tai, kaip integruoti savo pastangas į globalią rinką, kaip rasti joje vietą“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo V. Sutkus.

Tai, anot Lietuvos verslo konfederacijos vadovo, padaryti galima tik besimokant, tačiau mokslo vien iš vadovėlių neužtenka, nes ypač auganti jaunoji karta reikalauja arba lygiuojasi į autoritetus, turinčius tiek teorinę, tiek praktinę bazę.

V. Sutkus pabrėžė, kad Lietuvos verslo konfederacija rimtai žiūri į švietimo problemą ir priminė, kad vykdo daug projektų pagal sistemą „nuo mokyklos suolo iki darbo vietos“, kas apima moksleivių verslumo skatinimą, studentų praktikų vietų paieška organizacijos įmonėse, vadinamąjį mokymąsi visą gyvenimą.

„Akivaizdu, jog nesimokydami visą gyvenimą, neorganizuodami tokių renginių, kur galime pasidalinti įspūdžiais iš Londono, Vašingtono, Berlyno, Vilniaus, Mažeikių, mes neisime į priekį kaip globalios visuomenės dalis. Mes jau esame globali Lietuva. Tai yra naujas iššūkis, labai svarbu tai suvokti ir situaciją suvaldyti, ir iš to gauti naudos Lietuvai“, – teigė V. Sutkus.

Švietimo svarbą pabrėžė ir „Equity and Grand“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Markas Gaskellis.

„Pasaulis labai greitai keičiasi, švietimas yra viso gyvenimo kelionė tam, kad liktum darbingas, kad tavo šalis keltų savo rinkos vertę ir išvengtų žemų atlyginimų šalies etiketės“, – kalbėjo svečias.

„Labai paprastai: kur mes būtume be švietimo? Tai be galo svarbi tema, (...) švietimo sistemos išugdo ir verslininkus“, – teigė „Pilatus Centre Canada“ pardavimų ir verslo plėtros viceprezidentas Stasys Kuliavas.

V. Sutkus pranešė, kad kitais metais PLEF vyks Izraelyje.

Pirmadienį PLEF diskutuojama svarbiausiomis Lietuvai temomis. Šiais metais forume dalyvauja daugiau kaip 250 Lietuvos ir lietuvių kilmės verslininkų bei savo sričių specialistų iš viso pasaulio. Renginio metu bus pristatyta per 15 įvairių naujų socialinių projektų ir iniciatyvų.

Svarbiausia šeštojo pasaulio lietuvių ekonomikos forumo tema – švietimas, kuri yra glaudžiai susijusi su ekonomika.

Jau tradiciniame renginyje švietimo temomis diskutuoja Lietuvoje ir pasaulyje žinomi ekspertai: edukologė Austėja Landsbergienė, KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis, medicinos mokslų daktaras Feliksas Bukauskas, pedagogė Foreli Kramarik ir VšĮ „Sėkmės mokykla“ įkūrėjas Nerijus Buivydas.

Ekonomikai ir verslui atstovaus Lietuvos-Kanados verslininkas Stasys Kuliavas, „Garrick Advisory“ generalinė direktorė ir urbanistinio planavimo specialistė Eglė Garrick bei Lietuvos- Izraelio prekybos rūmų įkūrėjas ir vadovas Len Judes.

Renginį remia Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“. Forumo draugai – „Global Lithuanian Leaders“, VšĮ „Investuok Lietuvoje. Forumo organizacinis partneris – „Via Conventus“, informaciniai partneriai.

PLEF pradėtas organizuoti 2009 metais. Kiekvienais metais organizuojamas PLEF vienais metais vyksta Lietuvoje, kitais – užsienio šalyje, kur gausi lietuviška bendruomenė. Pirmasis PLEF, pavadintas „Konkurencinga Lietuva: inovatyvi ekonomika, efektyvi verslo plėtra ir investicijos“, vyko Vilniuje. 2010 metais PLEF „Moderniųjų technologijų inovacijos ir investicijos: nuo vietinių link globalių“ buvo organizuotas Londone, 2012 m.- Čikagoje.

Renginiu siekiama įtraukti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius į ekonominį šalies gyvenimą, skatinti jų tarpusavio ekonominius ryšius, dalijimąsi patirtimi, žiniomis ir kontaktais, skatinti tarptautinį šalies konkurencingumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt