Verslas

2014.07.07 14:24

Kinijos centrinis bankas: ūkio plėtra šiuo metu priimtino lygio

ELTA 2014.07.07 14:24

Kinijos ekonomikos augimas išlieka „priimtino lygio“, o kainų kilimo lygis stabilus, nurodo šalies centrinis bankas. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Kinijos ekonomikos augimas išlieka „priimtino lygio“, o kainų kilimo lygis stabilus, nurodo šalies centrinis bankas. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Ekspertai ketina išradingai taikyti monetarinės politikos priemones, kad išlaikytų bankų likvidumą ir paskolų apimčių didėjimą ties tinkamomis ribomis, pirmadienį nurodo savo interneto svetainėje Kinijos liaudies bankas.

Oficialus pareiškimas paviešintas po to, kai finansų institucijos pareigūnai baigė ketvirčio valdybos susitikimą bei aptarė banko ilgalaikius planus dėl pokyčių rinkose, palūkanų ir valiutų keitimo kurso nustatymo.

Šalies premjeras Li Keqiangas dar praėjusią savaitę kalbėjo, kad Kinijos ekonomikos augimo tempai antrąjį šių metų ketvirtį pagerėjo, ir pabrėžė, kad Pekinas pasitiki taikomomis priemonėmis ūkio plėtrai skatinti.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Kinijos ekonomika, palyginti su 2013 metų sausiu-kovu, augo 7,4 proc. Ekonomistai tikisi, kad augimo tempai stabilizavosi antrąjį šių metų ketvirtį, nors šalies ūkis vis dar susiduria su įvairiomis grėsmėmis iš problemų turinčios nekilnojamojo turto rinkos ir finansinio sektoriaus pusės.

Trečiadienį oficialiai ketinama pateikti infliacijos statistika turėtų parodyti, kad 2013-2014 metų sausio-kovo laikotarpiais kainų kilimo tempas smuko iki 2,4 proc. Daugiausiai krytis susidarė dėl lėtesnio nei anksčiau maisto produktų kainų didėjimo, rodo laikraščio „The Wall Street Journal“ atlikta analitikų apklausa.