Verslas

2012.09.20 15:11

Baltijos šalys bendrą įmonę Visagino AE projektui steigs tik po referendumo

ELTA2012.09.20 15:11

Baltijos Ministrų Taryboje sutarta dėl Visagino atominės elektrinės (AE) projekto bendrovės ir tarpvyriausybinės darbo grupės sukūrimo, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

Baltijos Ministrų Taryboje sutarta dėl Visagino atominės elektrinės (AE) projekto bendrovės ir tarpvyriausybinės darbo grupės sukūrimo, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

„Yra sutarta po referendumo įkurti bendrą projekto bendrovę, o iki to laiko spręsti atvirus klausimus, kurie dar yra diskutuojami ir derinami. Derybos intensyviai vyksta tarp kompanijų (...). Taip pat sutarėme įkurti tarpvyriausybinę bendrą darbo grupę, kuri padėtų sutelkti reikalingą paramą projektui ir koordinuotų iškylančių klausimų sprendimą“, – ketvirtadienį Baltijos Ministrų Tarybos spaudos konferencijoje, pasirašius memorandumą dėl tolesnių veiksmų, plėtojant Visagino AE projektą, sakė Vyriausybės vadovas.

A. Kubilius pabrėžė, jog nebaigtos derybos dėl atvirų klausimų turi būti baigtos kaip įmanoma greičiau.

„Visagino AE projektas eina į priekį“, – pažymėjo Premjeras.

Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas pažymėjo, jog Visagino AE projektui estai yra „atsidavę“.

„Mes norime dalyvauti projekte, mes esame atsidavę. Mes norime diversifikuoti energijos gamybos šaltinius, todėl ir norime prisidėti“, – sakė A. Ansipas, pabrėždamas, jog sutarimas įgyvendinti Visagino AE projektą yra politiškai svarbus visam regionui sprendimas.

Latvijos Premjeras Valdis Dombrovskis taip pat pabrėžė, jog Latvija suinteresuota dalyvauti projekte.

A. Kubiliaus teigimu, Baltijos Ministrų Taryboje, be memorandumo, buvo priimtas ir pareiškimas, kuriame išdėstytas trijų valstybių bendras požiūris į įvairias problemas bei planuojamus darbus.

Premjerai taip pat aptarė kitus energetikos, socialinius klausimus, nemažai dėmesio skyrė „Rail Baltica“ projektui, gyrė Europos Komisijos inicijuotą tyrimą dėl nekonkurencingos Rusijos koncerno „Gazprom“ dujų tiekimo praktikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.