Verslas

2014.07.03 17:33

Lietuvos SGD laivas „Independence“ – jau prie Persijos įlankos

BNS2014.07.03 17:33

Klaipėdoje statomam suskystintų gamtinių dujų (SGD) skirtas laivas „Independence“ (liet. „Nepriklausomybė“) jau yra netoli Persijos įlankos, kur turėtų pasipildyti gamtinėmis dujomis.

Klaipėdoje statomam suskystintų gamtinių dujų (SGD) skirtas laivas „Independence“ (liet. „Nepriklausomybė“) jau yra netoli Persijos įlankos, kur turėtų pasipildyti gamtinėmis dujomis.

Laivų maršrutų duomenis skelbiančio tinklalapio marinetraffic.com duomenimis, laivas šiuo metu stovi netoli prie Hormūzo sąsiaurio, jungiančio Persijos ir Omano įlankas.

Laivas gegužės viduryje paliko didžiausią pasaulyje Pietų Korėjos Ulsano laivų statyklą „Hyundai Heavy Industries“.

Anksčiau skelbta, kad plaukdamas į Klaipėdą, laivas gali pervežti SGD terminalo bandymams skirtą dujų krovinį. Informacija, kiek ir kieno dujas atgabens laivas, yra komercinė paslaptis, tačiau skelbta, kad jo talpa yra 170 tūkst. kubų.

SGD terminalą statanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ už ne daugiau kaip 112,428 mln. litų pirks 170 tūkst. kubų dujų. Tiek jų reikės derinimo darbams, kad terminalas gruodžio pradžioje pradėtų veikti. Šiam bendrovės valdybos sprendimui dar turi pritarti įmonės akcininkai, kurių susirinkimas šaukiamas liepos 10 dieną.

SGD tiekėja „Litgas“ liepos pradžioje ketina pasirašyti 5 metų trukmės sutartį su Norvegijos „Statoil“ dėl metinio 540 mln. kubų dujų pirkimo būsimam terminalui Klaipėdoje. Kokia bus SGD kaina, oficialiai kol kas neskelbiama, tačiau užsimenama, kad ji bus maždaug per vidurį tarp buvusios ir dabartinės Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ Lietuvai tiekiamų dujų kainos – tai yra tarp 480 ir 370 JAV dolerių.

Planuojama, kad į Klaipėdą jis atplauks spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje.

„Klaipėdos naftos“ statomas SGD terminalas pradės veikti gruodžio pradžioje – numatoma, kad pirmaisiais metais Lietuva per jį galės atsigabenti apie 1 mlrd. kubų dujų, o ateityje jo pajėgumas didės iki 4 mlrd. kubų. „Litgas“ privalės aprūpinti terminalą mažiausiai 540 mln. kubų – skaičiuojama, kad esant tokiam minimaliam pajėgumui, terminalas atsipirks.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt