Verslas

2014.07.03 10:56

„Norwegian“ maršrutas į Los Andželą atgaivino viltis dėl pigių tolimojo nuotolio skrydžių

ELTA 2014.07.03 10:56

Pigių skrydžių aviacijos bendrovė „Norwegian“ trečiadienį pradeda teikti naujas paslaugas iš Londono Getviko oro uosto į Los Andželą du kartus per savaitę, informuoja BBC.

Pigių skrydžių aviacijos bendrovė „Norwegian“ trečiadienį pradeda teikti naujas paslaugas iš Londono Getviko oro uosto į Los Andželą du kartus per savaitę, informuoja BBC.

Per artimiausias dvi dienas ji taip pat pradės skraidyti du kartus per savaitę iš Londono į Fort Loderdeilą ir tris kartus per savaitę į Niujorką.

„Norwegian“ į tolimojo skrydžių rinką įžengė 2013 metais, pristatydama maršrutus ši Skandinavijos į JAV ir Tailandą.

Pasak „Norwegian“, kai kurie pigūs sezoniniai skrydžiai į Niujorką į vieną pusę gali kainuoti vos 179 svarus, tačiau už tokią kainą vietų skaičius bus ribotas.

Trečiadienį „Norwegian“ savo tinklapyje sezoninius skrydžius liepos–rugpjūčio mėnesiais siūlė už 329–647 svarus.

Tačiau paslaugą, kurią siūlo naujoji bendrovė „Norwegian Air International“ (NAI) Airijoje, griežtai kritikuoja JAV oro linijos ir profesinės sąjungos. Pasak jų, NAI naudojasi Airija dėl čia galiojančių lankstesnių darbo įstatymų.

Kaip teigia „Air Line Pilots Association“ (ALPA) (Oro linijų lakūnų asociacija), NAI „buvo sukurta siekiant išvengti tam tikrų darbo įstatymų ir taisyklių“. Taip pat skundžiamasi, kad NAI samdo lakūnus ir įgulą iš Azijos, tikėdamasi sumažinti išlaidas.

„Norwegian“ savo ruožtu tvirtina, kad visuomet laikosi rinkų, kuriose dirba, reikalavimų ir taisyklių, ir teigia pasamdžiusi 300 amerikiečių įgulos narių ir lakūnų iš Niujorko skrydžiams savo „787 Dreamliner“ orlaiviu.

Savo pareiškime „Norwegian“ tvirtina, kad NAI įsikūrusi Airijoje tam, kad „galėtų lengviau įsigyti teisę skrydžiams į ir iš ES (Norvegija nėra ES narė) ir naudotis lankstesnėmis finansavimo taisyklėmis“.