Verslas

2012.09.20 08:19

I. Šimonytė: atlyginimai pradės augti 2014–2015 m., bet tuo metu paspartės ir kainų augimas

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2012.09.20 08:19

Trečiadienį su Seimo biudžeto ir finansų komitetu susitikusi Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigia, kad kol kas ženklaus darbo užmokesčio augimo nereikėtų laukti. Sparčiau didėjančių atlyginimų bus galima tikėtis nebent po poros metų.

Trečiadienį su Seimo biudžeto ir finansų komitetu susitikusi Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigia, kad kol kas ženklaus darbo užmokesčio augimo nereikėtų laukti. Sparčiau didėjančių atlyginimų bus galima tikėtis nebent po poros metų.

„Darbo užmokesčio augimas artimiausiais metais tikrai nėra prognozuojamas labai ženklus. Manome, kad augimo paspartėjimas yra tikėtinas 2014–2015 m., bet, aišku, tuo pačiu metu labiau tikėtinas ir infliacijos paspartėjimas“, – teigė Vyriausybės atstovė.

Finansų ministerija ir toliau lieka prie savo prognozės, kad šiais ir kitais metais infliacija šalyje turėtų siekti apie 3 proc.

Kol kas ministrė negalėjo pristatyti ir perskaičiuotų biudžeto pajamų 2013 m. prognozės. Finansų ministerija šiuo metu vertina pirmųjų aštuonių mėnesių valstybės pajamų rodiklius ir kitų metų biudžeto pajamų planą turėtų pristatyti po poros savaičių.

„Verslo lūkesčiai ir įtampa už Lietuvos ribų verčia tikėtis atsargesnio kitų metų ekonomikos augimo negu buvo tikimasi rengiant ekonomikos projekcijas šių metų pavasarį. Todėl pajamų planą taip pat tenka peržiūrėti“, – kalbėjo Finansų ministrė.

Tačiau nepaisant įtampos euro zonoje vis vien išliekama prie planų, kad visos mokestinės įplaukos į biudžetą ir toliau turėtų augti. „Kitų pajamų, ne iš mokesčių, dinamika dar nėra aiški. Kaip tik šiuo metu skaičiuojama ir rengiama“, – komentavo I. Šimonytė.

Paklausta, kokie šalies laukia ateinantys finansiniai metai, ministrė teigė, kad situacija viešuosiuose finansuose nuo 2008 metų yra pagerėjusi, tačiau kas laukia toliau sunku prognozuoti.

„Rinkų pasitikėjimas ir palūkanų mažėjimas yra labai trapus dalykas. Kaip žinome, labai greitai apsisuka net toms šalims, kuriomis pasitikėjo besąlygiškai. Paimkime Slovėnijos pavyzdį: prieš porą metų šalis neturėjo jokių problemų skolintis, dabar turi – rimtų. Pasitikėjimą yra labai lengva prarasti, jei yra padaromos kažkokios sprendimų klaidos, – teigė ministrė. – Todėl galimybės augti išlaidoms yra labai menkos. O papildomos pajamos, kurios bus gautos į biudžetą, bus naudojamos skolinimosi poreikio mažinimui“.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt