Verslas

2015.09.08 13:45

Aiškinsis, kaip Lietuva apsirūpins dujomis

BNS 2015.09.08 13:45

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį aiškinsis, kaip Lietuva apsirūpinusi dujomis, kokia situacija derybose su rusų dujų milžinu „Gazprom“ bei tarptautiniame arbitraže.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį aiškinsis, kaip Lietuva apsirūpinusi dujomis, kokia situacija derybose su rusų dujų milžinu „Gazprom“ bei tarptautiniame arbitraže.

Parlamentarams energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pateiks informacijos dėl derybų su „Gazprom“ rezultatų, arbitražo eigos ir perspektyvų. Seimo nariai su Finansų ministerijos ir valstybės kontroliuojamos bendrovės „Lietuvos energija“ atstovais taip pat ketina aiškintis dėl „Lietuvos energijos“ dalyvavimo „Lietuvos dujų“ valdyme.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas „darbietis“ Artūras Paulauskas BNS sakė, kad su energetikos ministru ketina aptarti Lietuvos apsirūpinimą dujomis.

„Galvojame, kad ne visa informacija yra pateikiama, yra dalis, kuri gali būti pateikima tik uždaruose posėdžiuose“, – BNS teigė komiteto vadovas.

Pasak jo, komitetui rūpi ir dujų kainų kompensavimo procesas. „Visiems gal ir nereikėtų kompensuoti, tie, kurie neseniai prisijungė, juk nieko neprarado“, – tvirtino A. Paulauskas.

Vidutiniškai 20 proc. sumažintos dujų kainos buitiniams vartotojams jau taikomos nuo liepos1-osios.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad „Gazprom“ suteikta dujų kainos nuolaida už praėjusius 1,5 metų vertinama 331 mln. litų, o už trejus metus – 800 mln. litų. Anot premjero, 43 mln. litų iš šios sumos buitiniams vartotojams bus kompensuojama per dvejus metus, siekiant ilgesnį laiką išlaikyti stabilius tarifus, o įmonėms, perkančioms dujas iš „Lietuvos dujų“, permokėtos sumos bus grąžintos pagal įmonių sutarčių sąlygas.

A. Butkevičius patikino, kad iki 2016 metų vidurio „visa nuolaida bus išnaudota“.

Jis yra teigęs, kad dujų importo bendrovei Dujotekana“ susitarus su „Gazprom“ dėl dujų kainos nuolaidos, Vyriausybė patvirtins dujų kainos kompensavimo tvarką šilumos gamintojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.