Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vilniuje atnaujinamos slidinėjimo trasos

BNS 2015.09.08 13:45

Į slidinėjimo kompleksą Vilniaus Liepkalnio mikrorajone šiemet planuojama investuoti 3,5 mln. litų, bus įrengti nauji keltuvai ir atidarytos naujos trasos, pranešė savivaldybė.

Į slidinėjimo kompleksą Vilniaus Liepkalnio mikrorajone šiemet planuojama investuoti 3,5 mln. litų, bus įrengti nauji keltuvai ir atidarytos naujos trasos, pranešė savivaldybė.

Iki slidinėjimo sezono pradžios Liepkalnyje planuojama sutvarkyti infrastruktūrą, įsigyti dešimt sniego patrankų, įrengti naujas keltuvų linijas ir slidinėjimo trasas. Jos bus pritaikytos ir pradedantiesiems, ir ekspertams, veiks ir snieglenčių mokykla.

Iki rudens planuojama nutiesti per septynis kilometrus elektros kabelių, tris kilometrus aukšto slėgio vandentiekio vamzdynų. Statybininkai šiuo metu taip pat įrenginėja 15 tūkst. tonų vandens, kurio reikės sniegui gaminti, saugyklą. Formuojant kalnų landšaftą ir statant slidinėjimo trasas bus atvežta per 15 tūkst. kubinių metrų grunto.

Iki šių metų žiemos sezono pradžios planuojama baigti įrengti visą infrastruktūrą, o oro temperatūrai nukritus iki -3 laipsnių, per 12–18 valandų galima bus paruošti slidinėjimui pirmąją trasą, o paskui – ir visas kitas.

2015-aisiais planuojama rekonstruoti restoraną, įrengti papildomus žiemos inventoriaus nuomos punktus, automobilių stovėjimo aikšteles.

Iš viso bendra Lietuvos ir Latvijos įmonė „Trade state“ į trasų ir infrastruktūros atnaujinimą ketina investuoti 7 mln. litų. Planuojama, kad ateityje taip pat bus įrengta 7,5 kilometro lygumų trasa, vasaros rogučių trasa ir alpinizmo kalneliai.

„Trade state“ su Vilniaus miesto savivaldybe 20 metų yra sudariusi sklypo Liepkalnyje nuomos sutartį, už tai įmonė įsipareigojo investuoti į trasų atnaujinimą 3,5 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi