Naujienų srautas

Verslas2014.07.01 09:55

Aplinkos ministerija šiemet įžuvinimui skyrė 2,5 mln. Lt

LRT.lt 2014.07.01 09:55

Šiemet žuvų įveisimui į valstybinius vandens telkinius Aplinkos ministerija skyrė 2,5 mln. Lt. Šiuo metu jau baigėsi viešųjų pirkimų procedūros ir pasirašomos sutartys su žuvų jauniklių tiekėjais.

Šiemet žuvų įveisimui į valstybinius vandens telkinius Aplinkos ministerija skyrė 2,5 mln. Lt. Šiuo metu jau baigėsi viešųjų pirkimų procedūros ir pasirašomos sutartys su žuvų jauniklių tiekėjais.

„Tam, kad viskas vyktų kuo sklandžiau ir skaidriau, kviečiame įveisimuose dalyvauti žvejus ir gyventojus. Informaciją apie tai, kur ir kada planuojami įveisimai, bus galima rasti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje“, – sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Patvirtintoje žuvų įveisimo programoje numatyta pagausinti žuvų išteklius daugiau kaip 200 vandens telkinių. Įgyvendinant „Žvejybos rojaus“ projektą Zarasų ir Molėtų savivaldybių ežerai bus įžuvinami gausiau nei kiti vandens telkiniai, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Bus įveista 144 tūkst. vnt. sterkų, 278 tūkst. vnt. lydekų, 204 tūkst. vnt. šamų, 77 tūkst. vnt. lynų jauniklių. Į tvenkinius bus įveista 86 tūkst. vnt. karpių. Ten, kur vandens telkiniai yra labai užžėlę augmenija, bus įveista 14 tūkst. vnt. baltųjų amūrų ir 4 tūkst. vnt. margųjų plačiakakčių.

Bus įveisiamos tik šiųmetės ir vyresnio amžiaus žuvys, kurių išgyvena gerokai daugiau nei įveisiant lervutes.

Tam, kad į vandens telkinius nepakliūtų sergančios žuvys, įžuvinimas bus griežtai kontroliuojamas. Pagal nustatytus veterinarinius reikalavimus žuvis išleisti į vandens telkinius išteklių atkūrimo tikslais galima tik tuomet, kai jos yra kliniškai sveikos, kilę iš laikymo vietos, kurioje nėra padidėjusio gaištamumo, kilę tik iš zonos ar laikymo vietų grupės, kuri nebuvo paskelbta apimta akvakultūros gyvūnų ligos. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja, kad būtų laikomasi nustatytų reikalavimų, žuvis įveisimui teikianti įmonė turi pateikti atitinkamus dokumentus, patvirtinančius, kad žuvys yra sveikos. Imami mėginiai žuvų sveikatingumui nustatyti.

Siekiant užkirsti kelią galimiems sukčiavimams, bus kontroliuojamas ir pats įveisimo procesas. Regionų aplinkos apsaugos departamentuose paskirti atsakingi pareigūnai, kurie dalyvaus sveriant, kraunant į pervežimo tarą ir išleidžiant į vandens telkinius žuvų jauniklius.

Kad lėšos, skirtos žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti, būtų naudojamos kuo racionaliau, šiemet bus atlikti Zarasų, Molėtų „Žvejybos rojaus“ telkinių, Kauno marių ir kitų vandens telkinių žuvų išteklių moksliniai tyrimai. Jie padės įvertinti mėgėjų ir verslinės žvejybos poveikį tiriamų vandens telkinių žuvų išteklių būklei. Bus pateiktos rekomendacijos dėl žvejybos reglamentavimo, žuvų įveisimo, kiekvieno vandens telkinio žuvų išteklių naudojimo ir atkūrimo planai 2015–2020 m.

Lėšų Lietuvos vandens telkinių įžuvinimui Aplinkos ministerija pirmą kartą skyrė pernai. Tam skirta 1,15 mln. Lt. Šiemet žuvų įveisimui skirta 2,5 mln. Lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi