Verslas

2015.02.12 21:36

Baiminasi, kad prieplauka ilgainiui gali tapti privati

Ketvirtadienį Klaipėdos r. taryba svarstys, ar tapti Žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos partnere ir kartu Karklėje statyti prieplauką žvejams.

Ketvirtadienį Klaipėdos r. taryba svarstys, ar tapti Žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos partnere ir kartu Karklėje statyti prieplauką žvejams.

Rajono visuomenininkai baiminasi, kad gali pasikartoti Preilos botelio istorija – tai yra, kad krantinė ilgainiui gali tapti privačia, šalia jos gali išdygti degalinė, viešbučiai, restoranai, praneša Lietuvos radijas.

Kad Karklėje reikia prieplaukos žvejams kalbama seniai. Vieta jai numatyta šiaurinėje kaimo dalyje – tai yra einant pajūriu nuo Olando kepurės skardžio apie 3 km Palangos link.

Lietuvos žuvininkystės produktų asociacijos vadovas Alfonsas Bargaila sako, kad vien molų ir krantinės statybai reikėtų apie 10 milijonų litų. Juos ketinama gauti iš Europos Sąjungos fondų. Tam būtina Klaipėdos rajono partnerystė, nes vieni žvejai visos reikiamos sumos negautų.

Vėliau žvejai norėtų pastatyti administracinį pastatą, ledo generatorių ir sandėlį žuvims laikyti. Rajono visuomenininkai baiminasi, kad pagal politikams tvirtinti siūlomą sutartį prieplauka ilgainiui gali tapti privati.

Pasak vieno iš jų, Vaido Lakstučio, Karklėje gali pasikartoti Preilos botelio istorija – gali išdygti degalinė, viešbučiai, restoranai.

A. Bargaila atkerta, kad bent 5 metus po projekto įgyvendinimo jokių pakeitimų daryti neleidžia Europos Sąjungos fondų taisyklės. Vėliau pakeisti objekto paskirties be rajono Tarybos pritarimo taip pat esą vargu ar būtų įmanoma.