Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

ES leido Bulgarijos vyriausybei suteikti pagalbą į sunkią padėtį patekusiems bankams

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Komisijos biuras Sofijoje pirmadienį pranešė davęs leidimą šios šalies vyriausybei paskolinti 3,3 mlrd. levų (5,83 mlrd. litų) į keblią padėtį patekusiems bankams.

Europos Komisijos biuras Sofijoje pirmadienį pranešė davęs leidimą šios šalies vyriausybei paskolinti 3,3 mlrd. levų (5,83 mlrd. litų) į keblią padėtį patekusiems bankams.

Komisija nurodė, kad „valstybės pagalba suteikiant kreditą yra proporcinga ir atitinkanti poreikius užtikrinti pakankamą bankų sektoriaus likvidumą dabartinėmis aplinkybėmis“.

„Ši schema suteiks būtiną ir proporcingą likvidumą po išorinių, ne bankų sukurtų įvykių“, sakoma pranešime.

Bulgarijos prezidentas Rosenas Plevnelijevas sekmadienį buvo priverstas paneigti, kad šalies bankai atsidūrė ant žlugimo slenksčio, o šeši asmenys buvo suimti dėl „klaidinančios informacijos“ apie šalies finansų institucijų padėtį skleidimo.

„Tai nėra bankininkystės sektoriaus krizė. Tai pasitikėjimo krizė ir nusikalstamas išpuolis“, – sakė jis.

Penktadienį internete ir mobiliaisiais telefonais buvo platinamos žinutės, kuriose teigiama, kad Pirmasis investicinis bankas (First Investment Bank, FIB), kuris yra trečias didžiausias šalyje, yra pakliuvęs į sunkią finansinę padėtį.

Pasklidus gandams, jog kai kuriems šalies bankams gresia žlugimas, klientus apėmė panika, o prie bankų skyrių nutįso pinigus norinčių atsiimti žmonių eilės.

Neramumus dar labiau pakurstė nedidelis sprogimas, šeštadienį driokstelėjęs prie vieno banko skyriaus šiaurės rytiniame Šumeno mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi