Verslas

2015.09.08 13:45

Rusijos ministras: naujos sankcijos „smarkiai“ paveiktų ekonomiką

BNS2015.09.08 13:45

Naujos Vakarų šalių sankcijos Rusijai dėl krizės Ukrainoje gali smarkiai paveikti jau dabar stringančią ekonomiką, šeštadienį pareiškė ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas.

Naujos Vakarų šalių sankcijos Rusijai dėl krizės Ukrainoje gali smarkiai paveikti jau dabar stringančią ekonomiką, šeštadienį pareiškė ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas.

Rusija numato tris scenarijus tuo atveju, jeigu ekonominės sankcijos būtų sugriežtintos, o blogiausiu atveju „ekonomikos augimo rodikliai smarkiai nukryptų į neigiamą sritį“, ministro žodžius citavo valstybinė televizija „Rossija“.

„Turime du bazinius variantus, kurie buvo deramai aptarti vyriausybėje. Taip pat parengėme trečiąjį variantą, atliekantį tam tikro streso testo funkciją: „kas būtų, jeigu...“ Ten mes įtraukėme sankcijų prieš ištisus sektorius galimybę. Visų pirma tai lemtų Rusijos eksporto į Europos Sąjungą (ES) ir kitas šalis sumažėjimą“, – ministras sakė interviu tam kanalui.

„Žinoma, parengėme tris variantus, besiskiriančius (potencialių sankcijų) griežtumu. Pirmasis – galima sakyti, prabangos dalykai: tokie kaip ikrai, kailiai; antrasis – griežtesnis, o trečiasis – atsižvelgiant į visą kompleksą: metalus, trąšas, naftą, dujas ir kita, atsižvelgiant tiek į kainų veiksnius, tiek į kiekybinius veiksnius“, – aiškino A. Uliukajevas.

„Ekonomika atlaikytų tokį (griežčiausią) scenarijų. Aišku, ekonomikos augimo tempai smarkiai nukrypsta į neigiamą sritį. Dar stipresnis neigiamas poveikis – investicijų tempams, pajamų mažėjimui, didėjančiai infliacijai, mažėjančioms vyriausybės atsargoms. Tačiau apskritai įvykiai nesivystytų dramatiškai“, – pažymėjo ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.