Verslas

2012.09.18 10:29

Konfliktas dėl salų nusmukdė japonų kompanijų akcijas

ELTA 2012.09.18 10:29

Kai kurių Japonijos kompanijų, pristabdžiusių savo operacijas Kinijoje, akcijos Tokijuje gerokai atpigo, informuoja BBC.

Kai kurių Japonijos kompanijų, pristabdžiusių savo operacijas Kinijoje, akcijos Tokijuje gerokai atpigo, informuoja BBC.

„Nissan Motors“ akcijos atpigo 2,5 proc., „Fast Retailing“ – 4,9 proc., „Honda Motors“ – 1,4 procento.

Įtampa tarp Japonijos ir Kinijos dėl salų grupės Rytų Kinijos jūroje padidėjo prieš kelias savaites. Savaitgalį ginčas išsiliejo į masinius protestus daugelyje Kinijos miestų. Protestai kilo, kai Japonijos vyriausybė nusprendė nacionalizuoti ginčytinas salas, nusipirkdama jas iš privačių savininkų, o tai Kinija traktavo kaip įžeidimą.

Japonija 40 metų kontroliuoja Senkaku salas, kai jų atsisakė JAV, užkariavusios jas per Antrąjį pasaulinį karą.

Nors kompanijos sustabdė operacijas laikinai, baiminamasi, kad protestai dar kurį laiką nesiliaus.

Antradienį antroji pagal dydį Japonijos mažmeninės prekybos grupė „Aeon“ pranešė, kad kilus protestams Kinijoje uždarė 30 savo parduotuvių šioje šalyje.

Pirmadienį Kinijoje nedirbo dvi bendrovės „Panasonic“ įmonės, trys kompanijos „Canon“ gamyklos, dvi „Nissan Motors“ įmonės.

Baiminamasi, kad jeigu demonstracijos bus rengiamos toliau, šios ir kitos Japonijos kompanijos, plėtojančios savo veiklą Kinijoje, bus priverstos apriboti savo veiklą ilgesniam laikui.