Verslas

2014.06.27 15:22

ES lyderiai davė politinį pritarimą euro įvedimui Lietuvoje

LRT.lt 2014.06.27 15:22

Europos Vadovų Taryba (EVT) pareiškė aukščiausią politinį pritarimą, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje būtų įvestas euras.

Europos Vadovų Taryba (EVT) pareiškė aukščiausią politinį pritarimą, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje būtų įvestas euras.

Briuselyje patvirtintose EVT išvadose Lietuva giriama už sėkmingai įveiktą finansinę krizę, pabrėžiama, kad mūsų šalis atitinka Mastrichto kriterijus ir yra visiškai pasirengusi įsivesti eurą, rašoma pranešime žiniasklaidiai.
 
EVT posėdyje dalyvaujančios Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, tai labai svarus Lietuvos tarptautinis pripažinimas, rodantis, jog mūsų šalis yra vertinama, finansiškai patikima ir išsivysčiusi valstybė. Tapusi euro zonos nare, Lietuva bus lygiavertė partnerė formuojant ir priimant politinius sprendimus dėl ES pinigų politikos.
 
„Euras ne tik atneš tiesioginę naudą Lietuvos verslui ir žmonėms. Euro įvedimas padės užtikrinti sveiką ir atsakingą valstybės finansų politiką, neleis įsigalėti finansiniam populizmui“, – pabrėžė šalies vadovė.
 
Pasak Prezidentės, nuo kitų metų pradžios įsivedus eurą bus išvengta valiutos keitimo mokesčių, atpigs skolinimosi kaštai, Lietuva taps patrauklesnė užsienio investuotojams. Šalies vadovės teigimu, jei Lietuva būtų įsivedus eurą dar 2007 m., būtų išvengusi tokios sunkios finansinės krizės ir jau būtų sutaupiusi daugiau nei 8 milijardus litų, kuriuos būtų galima panaudoti socialinei atskirčiai mažinti.