Verslas

2014.06.27 12:46

D. Grybauskaitė: Europos Vadovų Taryba tikrai patvirtins eurą Lietuvai

BNS2014.06.27 12:46

Europos Vadovų Taryba (EVT) tikrai patvirtins, kad Lietuva yra pasirengusi įsivesti eurą 2015 metais, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Europos Vadovų Taryba (EVT) tikrai patvirtins, kad Lietuva yra pasirengusi įsivesti eurą 2015 metais, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Nors esame paskutiniai iš Baltijos šalių, bet tikrai šiandien Europos Taryba patvirtins, tai bus paskutinis aukščiausiojo lygio politinis patvirtinimas, kad Lietuva yra pasirengusi, įvykdžiusi visus būtinus reikalavimus ir Lietuva nuo sausio 1 dienos kitų metų jau taps euro zonos nare“, – penktadienį prieš EVT susitikimą Briuselyje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, šalis bendrą valiutą turėjo įsivesti dar 2007 metais.

„Lietuva jau turėjo turėti eurą 2007 metais ir tik dėl tam tikro mūsų pačių neveiklumo labai nedidele dalimi nesugebėjome to padaryti, nes jeigu būtume tai padarę 2007 metais, būtume sutaupę beveik 7 mlrd. litų ir krizė, kuri atėjo 2008 metų gale, būtų buvusi mažesnė ir būtų ženkliai lengviau ją išgyventi, mažiau skolų prisidarytume, ypač mūsų žmonėms“, – tikino Lietuvos prezidentė.

Europos Vadovų Taryba Briuselyje turėtų pasveikinti Lietuvos atitikimą ES sutartyje numatytiems kriterijams, ir pažymėti, jog Lietuvos pasirengimą lėmė „pagrįsta ekonominė, fiskalinė ir finansų politika“.

„(Europos Vadovų Taryba) remia Komisijos pasiūlymą, kad Lietuva įsivestų eurą 2015 metų sausio 1 dieną“, – rašoma išvadų projekte, kurio kopiją gavo BNS naujienų agentūra.

Šis ES lyderių pareiškimas bus vienas iš paskutinių ES institucijų patvirtinimų, jog Lietuva yra pasirengusi tapti 19-ąja euro zonos nare. Formaliai galutinis sprendimas bus priimtas kitą mėnesį.

ES viršūnių susitikime, kuriame Lietuvai atstovauja prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat bus pasirašytos asociacijos sutartys su Gruzija ir Moldova ir ekonominė asociacijos sutarties dalis su Ukraina.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt