Naujienų srautas

Verslas2012.09.18 08:54

Iš kruizinių laivų surinkta apie 1,3 mln. litų

Į Klaipėdą atplaukė paskutinis šiemet kruizinis laivas. Turizmo specialistai sako, kad šiemet kruizinės laivybos sezonas buvęs labai neblogas – palyginti su pernai, ir laivų, ir atplaukusių turistų sulaukta daugiau.

Į Klaipėdą atplaukė paskutinis šiemet kruizinis laivas. Turizmo specialistai sako, kad šiemet kruizinės laivybos sezonas buvęs labai neblogas – palyginti su pernai, ir laivų, ir atplaukusių turistų sulaukta daugiau.

Paskutinis šiemet kruizinis laivas į uostamiestį atplukdė palyginti nedaug turistų – apie pusantro šimto. Nuo sezono pradžios gegužės viduryje kruiziniais laineriais į Klaipėdą atkeliavo apie 27 tūkstančiai žmonių – daugiausia vokiečių ir anglakalbių. Tai yra maždaug ketvirtadaliu daugiau nei pernai. Laivų šiemet sulaukta taip pat daugiau – 43, pernai buvo 37.

Pasak specialistų, tai rodo, kad kruizinė laivyba atsigauna. Neatmetama, kad daugiau laivų atplaukia ir dėl prieš dvejus metus sumažintų uosto rinkliavų – antrąkart į Klaipėdą užsukančiam laineriui taikoma 50-ies procentų nuolaida. 

„Šiandien uosto direkcija neturi kruizinių linijų nusiskundimų ar pasiūlymų, ar prašymų mažinti jas. Lyginant su Ryga, Talinu, kruizinės rinkliavos yra mažesnės. Manytume, kad šiame etape, šioje situacijoje jos yra bene pačios optimaliausios“, – tvirtina Klaipėdos uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.

Iš kruizinių laivų uosto direkcija šiemet surinko apie milijoną tris šimtus tūkstančių litų. Tai sudaro apie 1 procentą visų uosto rinkliavų. 

Kruiziniams turistams ekskursijas siūlantys turizmo specialistai sako taip pat negalintys skųstis.

„Klaipėdos uostas pasižymi tuo, kad jame tikrai yra parduodamos ekskursijos. Ir keleiviai, atplaukę į Klaipėdą, renkasi jas – iš mažesnių laivų praktiškai 80–90 proc. eina į ekskursijas, o iš didesnių laivų – maždaug 50–60 proc. Ir tai, lyginant su kitais Baltijos uostais, iš tikrųjų yra labai geras rezultatas“, – tikina Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Skaičiuojama, kad Klaipėdoje vienas kruizinis turistas vidutiniškai išleidžia nuo 150 iki 250 litų.

„Vienas iš pagrindinių nusiskundimų, kad mieste daug kur negalima atsiskaityti eurais. Manau, kad, jeigu sudarytume sąlygas tiems turistams leisti pinigus mūsų mieste, jie jų paliktų daugiau“, – sako R. Savickienė.

Kitų metų sezonas žada būti ne ką prastesnis nei šiemet – atplaukti jau yra užsiregistravę 25 laivai. Pusė jų – ilgesni nei du šimtai metrų. Tokiais vienu metu gali plaukti iki trijų su puse tūkstančio žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi