Verslas

2014.06.26 16:33

„Lietuvos energija“: konkurencijos su Vilniaus valdžia nėra

BNS 2014.06.26 16:33

Siekiant atpiginti šilumą Vilniuje, konkurencijos tarp miesto valdžios ir energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ nėra, sako bendrovės vadovas. Pasak Daliaus Misiūno, tiek savivaldybė, tiek įmonė siekia tų pačių tikslų.

Siekiant atpiginti šilumą Vilniuje, konkurencijos tarp miesto valdžios ir energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ nėra, sako bendrovės vadovas. Pasak Daliaus Misiūno, tiek savivaldybė, tiek įmonė siekia tų pačių tikslų.

„Aš manau, kad tiek Vyriausybė – mes, kaip įgaliota Vyriausybės įmonė, tiek Vilniaus savivaldybė turime vieną ir tą patį tikslą – greičiau atpiginti šilumą ir šalia to pasigaminti vietinės elektros energijos už rinkos kainą. (...)Tai konkurencinio momento aš čia nematau, čia yra labiau partnerystės momentas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė D. Misiūnas, kurio vadovaujama įmonė įpareigota kartu su pasirinktais partneriais į šilumos ūkio pertvarką Vilniuje ir Kaune investuoti šimtus milijonų litų bei atpiginti šilumą.

Anot jo, Vilniaus savivaldybė turi visas galimybes dalyvauti projekte – priklausomai nuo to, ką ji siūlytų, priklausytų ir projekto forma.

„Atvira galimybė jiems dalyvauti, siūlyti savo projektą, savo investicijas, infrastruktūrą, esamus įrenginius, visa tai gali būti padaryta. Tą turint tada jau galima skaičiuoti“, – teigė „Lietuvos energijos“ vadovas.

Anot jo, kvietimai dalyvauti projektuose išsiųsti potencialiems partneriams, tačiau dalyvauti projekte gali visi norintieji. D. Misiūnas teigė, kad bendrovė jau sulaukė užklausų iš užsienio įmonių, kurioms kvietimai nebuvo išsiųsti.

„Jau esam sulaukę tam tikrų užklausimų ar reakcijos ir sakom visiems – prašom, dalyvaukit. (...) Pagrinde iš užsieniečių, nes vietiniai žaidėjai gana gerai viską žino. Atsiranda užsieniečių, kurie sužino tik dabar apie iniciatyvą ir vertina, kaip galėtų jie dalyvauti“, – sakė „Lietuvos energijos“ vadovas.

„Lietuvos energija“, kuri praėjusią savaitę jau susitiko su Kauno valdžia, artimiausiu metu planuoja susitikti su Vilniaus valdžios atstovais bei šilumininkais. Vilniaus šilumos tinklų vadovas Arūnas Keserauskas pirmadienį BNS sakė, kad šiuo metu turi jau baigtą savarankišką projektą, kuris galėtų sumažinti šilumos kainą sostinėje. Tačiau jis teigė, kad diskusijos dėl projekto įgyvendinimo – galimos.

Vilniuje ir Kaune numatoma pastatyti arba rekonstruoti kogeneracines jėgaines, pritaikant jas biokurui ir atliekoms ir taip apie 30 proc. atpiginant šilumą.

„Lietuvos energija“ ketina steigti specialiosios paskirties bendroves, kuriose valdys po 51 proc. akcijų. Likusią dalį turėtų valdyti savivaldybės arba privačios bendrovės. „Lietuvos energija“ jau išsiuntė kvietimus dalyvauti projektuose Vilniaus ir Kauno savivaldybėms, Kauno termofikacijos elektrinei (KTE), „Vilniaus energijai“, Kauno energijai“ ir Suomijos energetikos koncernui „Fortum“.

KTE atstovai anksčiau BNS patvirtino, kad domisi projektu ir dalyvaus konkurse, jei bus tinkamos sąlygos. „Kauno energija“ taip pat sutiktų dalyvauti projekte, o „Fortum“ apsispręs po to, kai išnagrinės kvietimą.

Preliminariai skaičiuojama, jog Kaune investicijos į šilumos ūkį gali siekti 687 mln. litų, Vilniuje – 1,187 mlrd. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.