Verslas

2014.06.25 12:19

Prokuratūra sustabdė tyrimą dėl informacijos apie „Snorą“ nutekinimo

BNS 2014.06.25 12:19

Generalinė prokuratūra stabdo tyrimą dėl informacijos apie bankrutavusio banko „Snoras“ nutekinimą, kol nebus gauta naujos informacijos.

Generalinė prokuratūra stabdo tyrimą dėl informacijos apie bankrutavusio banko „Snoras“ nutekinimą, kol nebus gauta naujos informacijos.

Tai BNS patvirtino Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis.

„Kadangi iš esmės atlikome visus procesinius veiksmus, kuriuos, kaip manome, galėjome atlikti, tyrimo nėra prasmės nėra tęsti, kol neatsiras naujų duomenų“, – BNS teigė S. Stulginskis.

Praėjusių metų kovą tyrimas dėl informacijos apie „Snorą“ nutekininimo buvo pratęstas iki gegužės pabaigos, o tuomet buvo panaikinti įtarimai buvusiam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojui Vytautui Giržaduidėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo. Panaikinus įtarimus V. Giržadui naujų įtariamųjų nėra.

Įtarimai V.Giržadui buvo pateikti 2012 metų pavasarį tiriant bylą dėl informacijos nutekinimo apie rengiamus tyrėjų veiksmus dėl banko „Snoras“.

2011 metų lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad „Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose“.

Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, kad taikinys yra „lietuviškas bankas“. Tuomet daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoro“ bankas.

Dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus vadinamuoju melo detektoriumi buvo patikrinti tuometiniai FNTTvadovai Vitalijus Gailius ir V. Giržadas. V.Gailiui atsisakius iš pareigų atleisti savo pavaduotoją tuometinis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis panaikino FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija ir atleido iš pareigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.