Naujienų srautas

Verslas2014.06.23 17:52

„Orlen Lietuvos“ profesinės sąjungos atstovai su premjeru sutarė tęsti socialinį dialogą

BNS 2014.06.23 17:52

Sunkiausius laikus savo istorijoje išgyvenančios Lenkijos koncerno „Orlen“ valdomos naftos bendrovės „Orlen Lietuva“ profesinės sąjungos atstovai, pirmadienį susitikę su premjeru Algirdu Butkevičiumi, džiaugėsi susitikimu ir sutarė tęsti socialinį dialogą.

Sunkiausius laikus savo istorijoje išgyvenančios Lenkijos koncerno „Orlen“ valdomos naftos bendrovės „Orlen Lietuva“ profesinės sąjungos atstovai, pirmadienį susitikę su premjeru Algirdu Butkevičiumi, džiaugėsi susitikimu ir sutarė tęsti socialinį dialogą.

„Susitikimu likau patenkinta dėl to, kad pirmąkart susitikome pakalbėti apie įmonę akis į akį. Sužinoję daug informacijos, mes susitarėme, kad reikia visiems kartu susitikti, tiek įmonės vadovybei, tiek ministrui pirmininkui, tiek Vyriausybės atstovams, tiek profesinių sąjungų atstovams. Visiems kartu reikia susitikti ir pakalbėti, ką toliau būtų galima daryti, rasti kompromisą“, – pirmadienį po susitikimo su premjeru žurnalistams sakė „Orlen Lietuvos“ Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

A. Butkevičius taip pat teigė esantis patenkintas susitikimu.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad pasikeitėme informacija, nes mano susitikimų Mažeikiuose metu ta informacija, kurią pasiekėme su „Orlen“ vadovais, nebuvo pateikti profsąjungos atstovams. Šį susitikimą vertinu teigiamai, nes galėjome apsikeisti informacija, pristatyti, kas anksčiau buvo pasiūlyta iš „Orlen Lietuvos“ vadovų pusės“, – žurnalistams teigė premjeras.

Jo teigimu, socialinis dialogas turi tęstis į derybas įtraukiant visas suinteresuotas puses.

Premjero teigimu, profsąjungos atstovams buvo pristatytos „Orlen Lietuvos“ finansinę padėtį pagerinti galinčios priemonės: geležinkelių tarifo sumažinimas, pritarimas produktotiekio projekto įgyvendinimui, aplinkosauginių projektų finansavimas teikiant paraiškas Europos Sąjungos struktūrinei paramai gauti bei paraiškų teikimas inovatyvumo programos lėšoms gauti.

„Galiu pasakyti, kad sudėtinga su tom priemonėm ženkliai pagerinti finansinę situaciją per trumpą laikotarpį, bet ilgalaikiame procese tai būtų tam tikras progresas, pagalba“, – kalbėjo A. Butkevičius.

„Orlen Lietuvos“ darbuotojų profsąjunga po nesėkmingų derybų su įmonės vadovybe praėjusią savaitę nutraukė kolektyvinę sutartį ir ruošiasi streikui. Profesinė sąjunga pasirašė nesutarimų protokolą ir darbdaviui įteikė reikalavimus dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo.

V. Vilimienė praėjusį penktadienį BNS teigė, kad bendrovės darbuotojai reikalauja išsaugoti 15 proc. priemoką prie atlyginimo, taip pat prašoma garantuoti darbuotojų vežimą į darbą bei skirti papildomas išmokas atostogaujantiems darbuotojams.

Šiemet iš „Orlen Lietuvos“ jau atleista ar numatoma atleisti iš viso apie 160 darbuotojų, joje tebedirba apie 1400 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi