Naujienų srautas

Verslas2012.09.17 15:25

Lietuvos ūkininkus liūdina bulvių gero derliaus supirkimo kainos

Lietuvos ūkininkai šiemet nesiskundžia bulvių derliumi, tačiau kiek mažesnės nei pernai supirkimo kainos pabrangus degalams ir trąšoms, sako neatpirks visų išlaidų.

Lietuvos ūkininkai šiemet nesiskundžia bulvių derliumi, tačiau kiek mažesnės nei pernai supirkimo kainos pabrangus degalams ir trąšoms, sako neatpirks visų išlaidų.

Didieji Šiaulių rajono ūkininkai jau įpusėjo bulviakasį. Turguose – ir prekybos centruose – didžiulis bulvių pasirinkimas. Prekybos centruose bulvių galima įsigyti įvairiausių: mažų po 49 centus, plautų – po 1,79 Lt už kilogramą. Turguose kainos svyruoja mažesnis nuo 40 iki 70 centų už kilogramą. Pirkėjai sako, kad bulvės šį rudenį  pigesnės nei pernai.

„Va, didžiulės bulvės po 60 centų, o jau mažesnės – 30-40 centų, tai labai pigiai išeina, gaunasi tinka puikiai cepelinams,va geros bulvės,nėra tų juodulių, labai geros bulvės šiemet“, – žurnalistams pasakoja turgaus prekiautoja Žana.

„Pernai irgi tas pats buvo, dar kitos ir brangiau, ypatingai jų yra pigesnės, o kitur 70-80 centų prašo už tokias bulves“, – sako kitas prekiautojas vardu Algirdas.

Normalios, normalios kainos, tik daug negali pirkti, nes kadangi yra daug sugedusių. Dėl lietaus, kur smėlėtos vietos yra ir nesugedusių, o kur molis, baugu pirkti daugiau žiemai“, –  LRT Televizijos Naujienų tarnybai prisipažįsta pirkėja Janina.

Šiųmetis derlius  nenuvylė ir ūkininkų – bulvių prikasa kone pusantro karto daugiau nei pernai, jos didelės ir gražios, tačiau supirkimo kainos sako liūdina. Apie pustrečio šimto hektarų pavasarį apsisodinęs bulvėmis ūkininkas nukasa apie 45 tonas iš hektaro. Šiuo metu supirkėjai jam moka vos 50 centų už kilogramą.

„Pabrango dyzelinis kuras, pabrango trąšos, pabrango priežiūros priemonės, kažkiek pabrango atlyginimas, sąnaudos pakilo, o kaina palyginus su praeitais metais 15 – 20 proc. mažesnė. Rentabili kaina turėtų būti apie 60 centų. Galėtume šiek tiek atidėti ir investicijai, nes [pinigų] reikia ir sandėliavimui, ir technikos atnaujinimui“, – savo nuomonę dėsto Šiaulių rajono ūkininkas Edas Sasnauskas.

Ūkininkas bulves parduoda vietinėje rinkoje, tiekia į parduotuves, prekiauja turguje, kavinėms užaugina specialių tik cepelinams. Ūkininkauja ekologiškai laukams tręšti mažina chemikalų, naudoja daugiau biologinių preparatų, į laukus prileidžia dirvą purenančių sliekų. Kol kas iš laukų vežamas derlius į sandėlius telpa, tačiau bulvių esą daug ir iki pat pavasario neturėtų pritrūkti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi