Verslas

2015.02.12 21:38

G. Oettingeris: ES negali būti iki 30 proc. dujų kainų skirtumų

Erika Fuks, DELFI.lt 2015.02.12 21:38

Visose Europos Sąjungos šalyse turėtų būti panašus dujų kainų lygis, mano už energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Giuntheris Oettingeris.

Visose Europos Sąjungos šalyse turėtų būti panašus dujų kainų lygis, mano už energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Giuntheris Oettingeris.

„Integruoti daugiau rinkų reiškia turėti tokį pat kainų raidos lygį visose Europos rinkose. Tai man atrodo privaloma. Negali būti taip, kad kai kuriose šalyse narėse dujos yra iki 30 proc. pigesnės nei kitose šalyse narėse“, – dėstė G. Oettingeris, paklaustas apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirašytą dekretą.

Šis dokumentas numato, kad Rusijos strateginės bendrovės ir jų antrinės įmonės dalį veiksmų gali atlikti tik su išankstiniu Rusijos vyriausybės įgaliotos institucijos leidimu. Šis dekretas turi įtakos šalims derantis su „Gazprom“ dėl dujų kainų.

Pasak jo, ruošiantis panaikinti energetines salas Europos Sąjungoje, reikia vieningo požiūrio bei tai reglamentuojančių teisės aktų.

„Mes turime kontroliuoti kai kurias sutartis ir netgi atsakyti į klausimą, ar jos yra pagrįstos Europos Sąjungoje galiojančiais teisės aktais. Jei taip, tai yra gerai, jei ne, mums reikia pokyčių, sprendimų ir iš Europos Komisijos“, – sakė G. Oettingeris.

Apie tai jis kalbėjo per Energetikos ministerijos kartu su Europos Komisija ir Baltijos Asamblėja organizuotą II-ąją regioninę BEMIP konferenciją „Baltijos energijos rinkos ir jungčių planas: integruoto ir darnaus energetinio regiono link“.

www.DELFI.lt