Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:38

Prezidentė dėkoja EK išdrįsus pradėti tyrimą dėl „Gazprom“

ELTA 2015.02.12 21:38

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienio rytą susitikusi su ES energetikos komisaru Guntheriu Oettingeriu, padėkojo Europos Komisijai išdrįsus pradėti tyrimą dėl „Gazpromo" monopolinio dominavimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienio rytą susitikusi su ES energetikos komisaru Guntheriu Oettingeriu, padėkojo Europos Komisijai išdrįsus pradėti tyrimą dėl „Gazpromo" monopolinio dominavimo.

Pasak šalies vadovės, ES parama yra labai svarbi Lietuvai įgyvendinant Trečiajį energetikos paketą. Jį įvykdžius, bus visiškai atskirta dujų gavybos, tiekimo ir perdavimo veiklų nuosavybė. Magistraliniai dujotiekiai pereis valstybės nuosavybėn ir monopolinis dujų tiekėjas „Gazprom“ negalės riboti dujų srautų iš kitų tiekėjų.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvos energetinio savarankiškumo siekis tapo visos ES interesu. Europos Komisijos iniciatyva naujoje ES finansinėje perspektyvoje siūloma skirti ženklų finansavimą naujoms elektros ir dujų jungčių statyboms. Jos yra reikalingos ne tik energetinei izoliacijai mažinti – energetinės infrastruktūros statyba prisidės ir prie visos Europos ekonomikos augimo.

Klaipėdoje pastačius SGD terminalą, nutiesus dujotiekį su Lenkija ir įgyvendinus elektros jungčių projektus, Lietuva turės galimybę apsirūpinti energija iš alternatyvių šaltinių. Bus sukurta konkurencija, kuri paskatins pigesnes dujų, šilumos ir elektros kainas energijos vartotojams.

Lietuva jau yra įsijungusi į Šiaurės Europos elektros rinką „NordPool“, tačiau visaverčiam jos funkcionavimui dar reikia nutiesti elektros jungtį tarp Lietuvos ir Švedijos bei antrąją jungtį tarp Estijos ir Suomijos. Lietuva taip pat pradėjo vykdyti elektros jungties su Lenkija, kuri reikalinga sinchroniniam darbui su žemyninės Europos tinklais, projektą.

Susitikime aptarta Visagino atominės elektrinės projekto pažanga ir jo reikšmė regiono vystymuisi. Europos Komisija jau vasarą teigiamai įvertino Lietuvos iniciatyvą didinti elektros generavimo pajėgumus statant atominę jėgainę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi