Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuvos paštas didins siuntų apimtį

Lietuvos paštas, birželio 19 dieną pasirašęs partnerystės sutartį su Kinijos kurjerių bendrove „S. F. Express“, tikisi jau kitais gerokai padidinti siuntų iš Kinijos į Lietuvą, kitas ES valstybes ir Rusiją bei Baltarusiją apimtį, rašo „Lietuvos žinios“.

Lietuvos paštas, birželio 19 dieną pasirašęs partnerystės sutartį su Kinijos kurjerių bendrove „S. F. Express“, tikisi jau kitais gerokai padidinti siuntų iš Kinijos į Lietuvą, kitas ES valstybes ir Rusiją bei Baltarusiją apimtį, rašo „Lietuvos žinios“.

Kol iš Kinijos dar negrįžo Lietuvos pašto vadovai, apie sutarties detales nekalbama, tačiau planuojama, kad vien šiemet iš Kinijos per Lietuvą bus gabenama apie 1,5 mln. siuntų daugiau, o 2015 metais – apie 3 milijonus. Pasak Lietuvos pašto

„Lietuvos pašto partnerystė su Kinijoje veikiančiomis kurjerių ir siuntų bendrovėmis yra svarbus žingsnis visapusiškai išnaudojant mūsų šalies potencialą – juk dėl patogios geografinės padėties ir gerai išplėtotos transporto infrastruktūros esame itin patraukli tarptautinės korespondencijos tranzito valstybė. Neabejoju, kad šis bendradarbiavimas padės Lietuvai tapti vienos didžiausių pasaulio rinkų, Kinijos vartais į Europą“, – sakė susisiekimo viceministras, Lietuvos pašto valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas.

Pasak jo, Kinijos elektroninės prekybos rinka yra didžiausia Azijoje ir viena didžiausių pasaulyje. Spartus rinkos augimas bei auganti vežamų siuntų apimtis skatina Kinijos bendroves ieškoti būdų, kaip saugiai ir greitai pristatyti siuntas ir į Europos šalis, kuriose prekyba internetu taip pat sparčiai populiarėja.

Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė pranešime spaudai pažymėjo, kad užsienio partneriai ypač vertina Lietuvos pašto teikiamų paslaugų kokybę bei lankstumą, gebėjimą pateikti unikalių sprendimų greitam ir saugiam siuntų pristatymui. „Stiprindami pozicijas vienoje didžiausių pasaulio rinkų, atveriame naujų galimybių tolesnei Lietuvos pašto plėtrai ir apyvartos augti“, – teigė ji.

Prie Lietuvos pašto ir „S. F. Express“ projekto prisidėjo ir Kauno transporto ir logistikos kompanija „Hoptrans“. Be to, birželio pradžioje Lietuvos paštas siuntų gabenimo sutartį pasirašė su irgi valstybės valdoma AB „Lietuvos geležinkeliai“, tad siuntos įvairiomis kryptimis bus gabenamos ir gerokai pigesnes nei oro transportas paslaugas teikiančiais geležinkeliais.

„S.F. Express“ yra viena pirmaujančių Kinijos kurjerių paslaugų bendrovių, teikiančių paslaugas Kinijoje ir kitose Azijos valstybėse, taip pat JAV ir Australijoje. Šių metų gegužę Lietuvos paštas tapo ir Kinijos rinkoje veikiančios tarptautinės logistikos bei transporto bendrovės CLEVY partnere. Ši Pekine įsikūrusi konsultacijų ir verslo paslaugų įmonė Kinijos bendrovėms padeda plėtoti tarptautinį verslą. CLEVY dirba su tokiomis kompanijomis kaip „Alibaba Group“, viena didžiausių pasaulyje elektroninės prekybos verslo platformų, kurios siuntos sudaro apie 60 proc. Kinijoje pristatomų siuntų.