Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

ES finansų ministrai pritarė euro įvedimui Lietuvoje

BNS 2015.09.08 13:45

28 Europos Sąjungos šalių finansų ministrai penktadienį oficialiai pritarė, kad Lietuva 2015 metais būtų priimta į euro zoną.  

28-ių Europos Sąjungos šalių finansų ministrai penktadienį oficialiai pritarė, kad Lietuva 2015 metais būtų priimta į euro zoną.

„Taryba priėmė rekomendaciją, leidžiančią Lietuvai įsivesti eurą ir tapti 19-ąja euro zonos nare“, – po ES Ekonomikos ir finansų tarybos („Ecofin“) posėdžio penktadienį spaudos konferencijoje Liuksemburge sakė Graikijos finansų ministras Gikas Hardouvelis.

Jo teigimu, Lietuvos priėmimas yra svarbus įvykis – svarbu, kad valstybė įvykdė visus reikalavimus ir įrodė, kad gali įsivesti eurą kaip savo valiutą.

Eurokomisaras Algirdas Šemeta sako, jog euro įvedimas yra gera naujiena Lietuvai ir ji turėtų didžiuotis šiuo pasiekimu.

„Kaip lietuvis, aš labai džiaugiuosi šiandieniniu Ekonomikos ir finansų tarybos sprendimu, pakviečiančiu Lietuvą prisijungti prie euro zonos“, – sakė A. Šemeta.

Europos komisijos (EK) vicepirmininkas Olli Rehnas pabrėžė, kad Lietuvai įsivedus eurą, visas Baltijos regionas bus euro zonoje.

„Lietuvos priėmimas atneš geras naujienas ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir visai euro zonai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo O. Rehnas.

Lietuva eurą ketina įsivesti kitų metų sausio 1 dieną. Galutinis formalus sprendimas dėl to bus priimtas liepą.

Estija eurą įsivedė 2011 metais, o Latvija – 2014 metais.

R.Šadžius: euro zonos finansų ministrai laukia Lietuvos euro zonoje

Euro zonos finansų ministrai, kurių rekomendacijos dėl Lietuvos įstojimo į euro zoną penktadienį buvo galutinai patvirtintos 28-ių Europos Sąjungos (ES) finansų ministrų, laukia Lietuvos euro zonoje, teigia Lietuvos finansų ministras.

„Iš tikrųjų finansų ministrai labai laukia Lietuvos – politinis palaikymas, moralinis palaikymas yra didžiulis. Aš manau, kad tos teigiamos emocijos, kurias turi Lietuvos delegacija, jos lygiai tokios pačios ir tarp kitų šalių delegacijų. Aš gavau labai daug sveikinimų iš kolegų finansų ministrų su tuo, kad Lietuva buvo įvertinta, beje, vertinta objektyviai su visais pliusais ir minusais, ir buvo prieita prie išvados, kad ji atitinka griežtus ekonomikos stabilumo kriterijus, kurie yra taikomi valstybei, norinčiai būti euro zonos dalimi“, – penktadienį telefonu iš Liuksemburgo BNS teigė R. Šadžius.

Anto ministro, jis savo ruožtu įsipareigojo, jog Lietuva bus aktyvi ir konstruktyvi euro zonos dalyvė.

„Iki šiol, nors litas buvo ir kol kas yra susietas nekintamu kursu su euru, bet sprendimų priėmimo procese euro zonoje mes nedalyvavome. Nuo sausio 1 dienos tokia galimybė atsidaro. Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo mėnesio stebėtojo teisėmis aš dalyvausiu euro grupės posėdžiuose“, – sakė R. Šadžius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi