Verslas

2015.02.12 21:36

Valdantieji neleido patvirtinti „Snoro“ komisijos išvadų

Darbą baigė parlamentinė komisija, tyrusi „Snoro“ krachą. Tiesa, baigė ne taip, kaip tikėtasi.

Darbą baigė parlamentinė komisija, tyrusi „Snoro“ krachą. Tiesa, baigė ne taip, kaip tikėtasi.

Sugriuvo kvorumas, ir komisijos išvados patvirtintos nebuvo. Likę komisijos nariai savo išvadas teiks tvirtinti Seimui atskiru balsavimu.

„Rytoj mes registruosime komisijos išvadas ir atsakymus į mums Seimo suformuluotus klausimus“, – žurnalistams sakė komisijos vadovas Valentinas Mazuronis.

Anot V. Mazuronio, konservatoriai, liberalai ir liberalcentristai grasino boikotuoti komisijos darbą, jei nebus svarstomi konservatoriaus Jurgio Razmos pasiūlymai. O Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai vis dėlto komisiją sugriovė.

„Ties šeštu ar septintu pasiūlymo TS-LKD paliko posėdžių salę, teigdami, kad jie nesutinka su tomis nuostatomis, kurias komisija priėmė“, – sakė V. Mazuronis.

Anot jo, komisijos preliminarios išvados, pristatytos prieš savaitę, iš esmės nekinta. „Snoro“ komisijos narių, likusių svarstant išvadas, nuomone, „Snoras“ nacionalizuotas neturint pakankamai informacijos. Taip pat teigiama, kad Lietuvos bankas „Snorą“ prižiūrėjo netinkamai, mat informacija apie galimai blogą šio banko padėtį buvo žinoma dar 2009 m. Be to, kritikuojamas bankų prievaizdų giminiavimasis su komercinių bankų darbuotojams. Esą tai „galėjo ir gali“ turėti įtakos centrinio šalies banko sprendimas banku kontrolėje.

Be valdančiųjų likę komisijos nariai taip pat kvestionuoja, ar pagrįstai milijoninis užmokestis sumokėtas buvusiam laikinajam „Snoro“ administratoriui Simonui Freakley.

Į spaudos konferenciją, skirtą išvadų pristatymui, neatėjo nė vienas TS-LKD, Liberalų sąjūdžio ar Liberalų ir centro sąjungos atstovas. Pasirodė tik „tvarkietis“ V. Mazuronis, socialdemokratai Julius Sabatauskas bei Juozas Olekas, „darbietis“ Kęstutis Daukšys, „krikščionis“ Vidmantas Žiemelis bei Artūro Zuoko bendražygis Žilvinas Šilgalis.

www.DELFI.lt