Naujienų srautas

Verslas2014.06.18 12:57

Į Lietuvos paštus atkeliauja 600 specialiųjų baterijų ir lempų surinkimo dėžių

LRT.lt 2014.06.18 12:57

Visuose Lietuvos paštuose gyventojai nuo šiol galės priduoti ne tik nenaudojamas baterijas, bet ir dujošvytes lemputes. 593 naujos dvinarės dėžutės atkeliaus į paštus visoje Lietuvoje, teigiama pranešime spaudai.

Visuose Lietuvos paštuose gyventojai nuo šiol galės priduoti ne tik nenaudojamas baterijas, bet ir dujošvytes lemputes. 593 naujos dvinarės dėžutės atkeliaus į paštus visoje Lietuvoje, teigiama pranešime spaudai.

„Lietuvos pašto ir Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) bendradarbiavimas aplinkosaugos srityje yra puikus socialinės atsakomybės pavyzdys. [...] Tikimės, kad su Lietuvos pašto pagalba ypač padidės smulkių elektronikos atliekų surinkimas regionuose“, – apie partnerystę kalbėjo EPA direktorius Mantas Varaška.

Platus paštų tinklas leidžia pasiekti mažiausius miestelius ir kaimus. Tai padeda išspręsti daugelį galvosūkių, kaip užmiesčio gyventojams ugdyti rūšiavimo įpročius ir sąmoningumą.

„Per kelerius bendradarbiavimo su EPA metus pastebėjome, kad tinkamas atliekų rūšiavimas itin svarbus ir kaimiškųjų vietovių gyventojams. Neretai mažuose kaimo paštuose baterijų surenkame gerokai daugiau nei didžiuosiuose paštuose. Tikimės, kad ir ateityje gyventojai atsakingai rūšiuos kenksmingas atliekas, nes dabar jas gali priduoti daugiau kaip 500 paštų“, – sakė Lietuvos pašto tinko tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

I. Dundulienė džiaugėsi, kad vis daugiau gyventojų tampa socialiai atsakingais, rūpinasi aplinkosauga ir tinkamu atliekų rūšiavimu. Per 2013 metus Lietuvos paštas surinko apie 500 kg nebenaudojamų baterijų. Šiais metais, išplėtus surinkimo tinklą ir pradėjus surinkinėti dujošvytes lempas, Lietuvos paštas turi ambicijų surinkti apie 2 tonas elektroninių atliekų.

Naujos dvinarės dėžutės, į kurias bus galima mesti baterijas ir dujošvytes lemputes stovės matomose ir visiems prieinamose paštų vietose. Didesni trinariai smulkių elektronikos prietaisų, baterijų bei lempučių surinkimo konteineriai pastatyti trijuose centriniuose paštuose – Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Surinktos elektronikos atliekos bus atiduodamos perdirbti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi