Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Seimo komitetas: metro Vilniuje – tik už privačias lėšas

BNS 2015.09.08 13:45

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė metro statybos Vilniuje idėjai, tačiau su sąlyga, kad jis būtų tiesiamas tik privačių investuotojų lėšomis.

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė metro statybos Vilniuje idėjai, tačiau su sąlyga, kad jis būtų tiesiamas tik privačių investuotojų lėšomis.

Komitetas tokį sprendimą priėmė trečiadienį, apsvarstęs Metropoliteno koncesijos įstatymo projektą. Komitetas pritarė projektui su sąlyga, kad jam nebūtų skiriamos valstybės ir Lietuvai numatytos Europos Sąjungos lėšos.

„Kiti strateginiai projektai prarastų daug lėšų“, -komiteto posėdyje teigė pataisos iniciatorius Petras Gražulis.

Taip pat pritarta komiteto vadovo „tvarkiečio“ Remigijau Žemaitaičio pataisai, kad Vyriausybė suteiktų žemės metro statybai ir jo infrastruktūrai.

Konservatorius Jurgis Razma projektą pavadino „keisčiausiu“: „Tai projektėlis privatiems entuziastams“.

Metro sąjūdžio valdybos pirmininkas Juozas Zykus aiškino, kad 7 km ilgio metro statyba kainuotų apie 1 mlrd. litų. Pasak jo, metro galėtų būti pastatytas per 30 metų.

Vyriausybė Metropoliteno koncesijos įstatymo projektui jau yra pritarusi. Premjeras Algirdas Butkevičius tuomet pareiškė, kad kol kas metro yra tik idėja, kol kas nekalbama nei apie nacionalinio statuso jam suteikimą, nei apie jo įgyvendinimą, nei apie finansavimą.

Pagal Koncesijų įstatymą Vyriausybė negali būti koncesininkė, todėl Metropoliteno įstatyme siūloma įtvirtinti, kad Vyriausybei ar jos įgaliotos institucijos sukurtai projekto įgyvendinimo bendrovei koncesija suteikiama be konkurso.

Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nutiesus metro, būtų atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms.

Vilniaus meras Artūras Zuokas yra inicijavęs greitojo tramvajaus linijos Santariškės-Geležinkelio stotis projektą ir dar pernai gegužę teigė, jog jis jau parengtas, o iki 2013 metų pabaigos miesto valdžia žadėjo skelbti tramvajaus linijos statybos konkursą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi