Verslas

2015.09.08 13:45

Apeliacinis teismas: „Klaipėdos naftos“ ir „Naftos grupės“ sutartis – negaliojanti

BNS 2015.09.08 13:45

Valstybės kontroliuojamai bendrovei „Klaipėdos nafta“ ypač nenaudinga ir jau nutraukta sutartis su buvusia partnere – naftos produktų ekspedijavimo įmone „Naftos grupė“ dėl vakuuminio gazolio krovos pripažinta neteisėta, o ją nutraukusi „Klaipėdos nafta“ privalo „Naftos grupei“ sumokėti 3 kartus mažesnę sumą.

Valstybės kontroliuojamai bendrovei „Klaipėdos nafta“ ypač nenaudinga ir jau nutraukta sutartis su buvusia partnere – naftos produktų ekspedijavimo įmone „Naftos grupė“ dėl vakuuminio gazolio krovos pripažinta neteisėta, o ją nutraukusi „Klaipėdos nafta“ privalo „Naftos grupei“ sumokėti 3 kartus mažesnę sumą.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį sumažino „Klaipėdos naftai“ priteistą sumokėti sumą nuo 9,745 mln. litų iki 2,988 mln. litų bei atmetė „Naftos grupės“ reikalavimą priteisti jai verslo praradimo nuostolius.

„Apeliacinės instancijos teismas pripažino, kad „Naftos grupės ir „Klaipėdos naftos“ 2004 metų gruodžio 22 dienos sutarties nuostata, suteikusi „Naftos grupei“ išimtines teises vakuuminio gazolio perkrovimui, yra negaliojanti, nes prieštarauja Lietuvos konkurencijos įstatymui“, – BNS pranešė teismas.

Apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2013 metų gegužės 20 dienos sprendimą bendrovių ginče dėl nuostolių atlyginimo. Teismas įvertino sutarties galiojimo terminą bei paslaugų teikimo ypatumus, be to, peržiūrėjo ir bylinėjimosi išlaidų paskirstymą.

Pasak teismo atstovės Kristinos Petrošienės, daugiau informacijos teismas teikti negali, nes procesas ir pirmos, ir apeliacinės instancijos teismuose buvo neviešas. 

„Klaipėdos nafta“ pirmosios instancijos teisme pernai gegužę pralaimėjo ginčą su „Naftos grupe“ dėl nutrauktos sutarties – teismas tuomet pripažino, kad sutartis buvo nutraukta dėl „Klaipėdos naftos“ kaltės, todėl įmonės priešieškinį „Naftos grupei“ dėl 42,627 mln. litų nuostolių atlyginimo atmetė bei įpareigojo įmonę atlyginti „Naftos grupei“ 9,745 mln. litų nuostolių bei 6 proc. metų palūkanų.

„Klaipėdos nafta“ Apeliacinio teismo prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

„Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis anksčiau BNS yra sakęs, kad sutartis su „Naftos grupe“ privalėjo būti nutraukta, nes pati „Naftos grupė“ nevykdė sutarties sąlygų. Be to, sutartis buvo nuostolinga „Klaipėdos naftai“ – Valstybės kontrolė nustatė, kad dėl šios sutarties bendrovė negavo mažiausiai 76,5 mln. litų pajamų.

„Naftos grupė“ prašė teismo priteisti 17 mln. litų nuostolių atlyginimo, grąžinti naftos produktų perteklių ir 2004 metų sutartį pripažinti nutraukta dėl „Klaipėdos naftos“ kaltės. „Klaipėdos nafta“ su tuo nesutiko – įmonė nustatė, kad nuo 2005 metų sausio iki 2010-ųjų gegužės ji galėjo patirti 42,627 mln. litų nuostolių.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.