Verslas

2012.09.13 07:52

Galbūt per didelis „Vilniaus energijos“ pelnas domina ir ministrus, ir Audito komitetą

Tomas Kavaliauskas, Aurelija Malakauskaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.09.13 07:52

Ūkio ministrui Vilniaus šilumos ūkį valdančią bendrovę apkaltinus gaunant per didelį pelną, „Vilniaus energijos“ pusėn stojo kainų ir energetikos kontrolės komisija.    

Ūkio ministrui Vilniaus šilumos ūkį valdančią bendrovę apkaltinus gaunant per didelį pelną, „Vilniaus energijos“ pusėn stojo kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Esą bendrovei mesti kaltinimai – politikavimas. Energetikos ministro teigimu, kainų komisija ir Vilniaus savivaldybė per mažai kontroliuoja „Vilniaus energiją“. Tyrimo žada imtis Seimo Audito komitetas.

Ūkio ministras Rimantas Žylius viešame laiške apkaltino didžiausią Lietuvos šilumos tiekėją „Vilniaus energiją“ gaunant per didelius pelnus. Esą nuo 2004-ųjų iki 2011-ųjų vidutiniškai „Vilniaus energijos“ nuosavybės grąža siekė po 37 proc. per metus, o per pastaruosius kelerius metus esą „Vilniaus energijos“ investuotojų dalies vertė patrigubėjo.

„Visus tuos pareiškimus mes vertiname kaip politikavimą ir ruošimąsi rinkimams. Pateikti skaičiai yra ištraukti iš konteksto ir nieko bendro neturi su pelnu, yra neteisingi ir klaidinantys“, – tvirtino UAB „Vilniaus energija“ atstovas Arūnas Ganiprauskas.

Įvertinusi ūkio ministro pateiktus skaičiavimus, kainų ir energetikos kontrolės komisija teigia, kad R. Žylius pateikė esą iš konteksto ištrauktus skaičius ir atmeta prielaidas dėl komisijos politikavimo.

„Mes norime pateikti visuomenei objektyvią informaciją ir pasiųsti žinutę, kad reguliavimas yra taikomas visiems  vienodai, prie vienodų taisyklių. Prie vienodų pelningumo reguliavimo taisyklių yra pasiekiami skirtingi rezultatai, priklausomai nuo įmonės valdymo“, – kalbėjo Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.

Komisijos skaičiavimu Vilniaus energijos pelnas negalėjo siekti daugiau nei vidutiniškai kitose tokį verslą plėtojančiose įmonėse – apie 1–1,5 ct už kilovatvalandę. Tačiau energetikos ministras pasigenda didesnio kainų komisijos reguliavimo ir Vilniaus savivaldybės, kaip tinklų savininkės, priežiūros.

„Pelną gauna susijusios įmonės, tai neabejotinai kontrolės stoka – pirmiausia iš savivaldybės, nes Vilniaus šilumos ūkį valdo savivaldybė. Be abejo, atsakomybės turėtų reikalauti iš nuomininko, kuriam yra išnuomavusi. Šiuo atveju Vilniaus savivaldybė dengia nuominkus. Ir aišku atsakomybės [turėtų būti reikalaujama] iš VKEK, kaip kotroliuojančios institucijos“, – aiškino energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Tyrimą dėl galbūt per didelio Vilniaus energijos pelningumo žada pradėti Seimo Audito komitetas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.