Verslas

2014.06.17 14:52

Ukraina ramina visuomenę, nutrūkus dujų tiekimui iš Rusijos

BNS2014.06.17 14:52

Ukraina antradienį stengėsi nuraminti susirūpinusią visuomenę, kad gyventojai nenukentės, Rusijai nutraukus dujų tiekimą, taip pat pasiuntė delegaciją į Europą stiprinti energetikos ryšių.

Ukraina antradienį stengėsi nuraminti susirūpinusią visuomenę, kad gyventojai nenukentės, Rusijai nutraukus dujų tiekimą, taip pat pasiuntė delegaciją į Europą stiprinti energetikos ryšių.

Šios pastangos buvo dedamos tuo metu, kai įstatymų leidėjai ruošėsi paraginti vyriausybę paskelbti karo padėtį dviejuose rytiniuose separatistiniuose regionuose, kur jau dešimt savaičių vyksta susirėmimai su sukilėliais, nusinešę per 320 žmonių gyvybių.

Per naujausią smurto išpuolį tame pramonės regione, kuriame gyvena daug rusakalbių, 31 karys buvo sužeistas per apšaudymus iš minosvaidžių, nurodė pasieniečiai.

Smarkiai įsiskolinusios Ukrainos valstybinės energetikos bendrovės „Naftogaz“ vadovas sakė, kad vartotojai, jau anksčiau prislėgti socialinių lengvatų mažinimo pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) suteiktos didelės paskolos sąlygas, bus apsaugoti nuo Rusijos baudžiamojo žingsnio.

„Manau, kad įprasti vartotojai niekaip nebus paveikti“, – „Naftogaz“ vadovas Andrijus Kobolevas tikino per televiziją.

Kelias savaites savaičių trukusios įtemptos derybos dėl skolų ir kainų nutrūko pirmadienį, kai Rusija nepriėmė kompromisinio sprendinio, kurį Kijeve pasiūlė Europos Sąjungos (ES) energetikos komisaras.

Ukraina iš Rusijos gaudavo pusę savo suvartojamų dujų; per ją taip pat tranzitu tiekiama 15 proc. Europoje suvartojamų dujų. Ši priklausomybė nesumažėjo, nors panašūs tiekimo sutrikimai buvo 2006 ir 2009 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt