Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:09

Popiežius: pasaulio ekonomika atmeta jaunimą

BNS 2015.02.14 17:09

Popiežius Pranciškus pažėrė kritikos pasaulio ekonomikai, kuri, pasak jo, atmeta jaunimą, į pirmą vietą iškelia ne žmones, o pinigus, ir gyvena iš karo.

Popiežius Pranciškus pažėrė kritikos pasaulio ekonomikai, kuri, pasak jo, atmeta jaunimą, į pirmą vietą iškelia ne žmones, o pinigus, ir gyvena iš karo.

Interviu, kuris buvo paskelbtas penktadienį, 77 metų pontifikas pabrėžė, kad kai kuriose šalyse jaunimo nedarbas viršija 50 proc. ir kad milijonai Europoje bergždžiai ieško darbo.

„Tai beprotybė, – sakė Pranciškus Barselonoje leidžiamo laikraščio „La Vanguardia“ korespondentui. – Mes atmetame ištisą kartą, kad palaikytume ekonominę sistemą, kuri jau nebelaiko, sistemą, kuri, kad išgyventų, turi kariauti, kaip visuomet darė didelės imperijos. O kadangi negalime kariauti Trečiojo pasaulinio karo, kuriame regioninius karus. O ką tai reiškia? Kad gaminame ir parduodame ginklus“.

Popiežius taip pat pabrėžė, kad maisto pakaktų visiems pasaulio alkstantiems pamaitinti.

„Kai matai dėl prastos mitybos nusilpusių vaikų nuotraukas, susiimi už galvos ir negali to suvokti“, – sakė pontifikas.

„Manau, kad gyvename pasaulinėje ekonominėje sistemoje, kuri nėra gera“, – sakė Pranciškus, kuris taip pat tvirtino, kad ekonominės sistemos centre turėtų būti žmonių poreikiai.

„Tačiau mes į centrą iškėlėme pinigus, pinigų dievą. Ekonomiką stumia į priekį troškimas turėti daugiau, tačiau, paradoksalu, ji skatina vienkartinio naudojimo kultūrą“, – sakė popiežius.

Pasak Pranciškaus, jaunimas atmetamas, kai „ribojamas gimstamumas“, o pagyvenę žmonės atmetami, kai nebelaikomi produktyviais.

„Atmesdami vaikus ir pagyvenusius žmones, atmetame žmonių ateitį, nes jaunimas smarkiai trauks mus į priekį, o pagyvenę žmonės suteiks mums išminties“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi