Verslas

2015.09.08 13:45

Briuselyje laukiama EK tyrimo dėl „Gazprom“ išvadų

BNS 2015.09.08 13:45

Briuselyje jau laukiama, kada Europos Komisija (EK) paskelbs tyrimo dėl netinkamos Rusijos dujų milžino „Gazprom“ veiklos Vidurio ir Rytų Europos rinkose išvadas.

Briuselyje jau laukiama, kada Europos Komisija (EK) paskelbs tyrimo dėl netinkamos Rusijos dujų milžino „Gazprom“ veiklos Vidurio ir Rytų Europos rinkose išvadas.

Portalo eversus.lt šaltiniai teigia, kad su šiuo tyrimu susijusio dokumento (Statement of objections) paskelbimo data priklauso tik nuo EK vadovo Jose Manuelio Barosso. Jame turėtų būti išdėstyti kaltinimai „Gazprom“.

Rusijos dujų koncernas turės per 2 mėnesius susitarti, kaip ištaisys nurodytus pažeidimus. Tai gali būti kompensacija, tam tikri įsipareigojimai ar kitos priemonės. Jeigu nepavyks pasiekti abipusio susitarimo, tuomet rusams gali grėsti bauda. Tačiau kol kas laikomasi nuomonės, kad „Gazprom“ nepraleis progos susitarti, rašo portalas.

Lietuvos Konkurencijos tarybos Rusijos dujų koncernui šią savaitę skirtą 123,1 mln. litų baudą jis turi sumokėti per tris mėnesius. Neabejojama, kad rusai šį sprendimą apskųs, o bylinėjimasis gali trukti keletą metų. Jeigu teismai paliks galioti baudą, milijonus iš „Gazprom“ bus sunku išsireikalauti, nes nuo kitos savaitės turto Lietuvoje jis jau nebeturės. Tokiu atveju jo tektų ieškoti ES.

Prieš pasitraukdamas iš Lietuvos, „Gazprom“ iki 2015 metų „Lietuvos dujoms“ sutiko sumažinti dujų kainą. Dėl to, eversus.lt duomenimis, ne buitiniai bendrovės vartotojai už 2013 metus gaus didesnę nei 250 mln. litų kompensaciją, kurią pajus mažesnėmis sąskaitomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.