Naujienų srautas

Verslas2014.06.12 18:18

IBM ekspertai Vilnių įvardina kaip ateities lyderį tarp išmaniųjų miestų

LRT.lt 2014.06.12 18:18

IBM programos „Iššūkis išmaniesiems miestams“ ekspertai Vilniui pateikė pasiūlymus, kaip toliau plėtoti esamas transporto sistemas, kas artimiausiu metu padės pagerinti susisiekimą mieste. Ekspertai teigia gerokai nustebę Vilniaus pažanga ir rekomenduoja toliau plėtoti esamas sistemas, efektyviau naudoti programinę įrangą bei socialinės žiniasklaidos ir mobiliąsias technologijas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

IBM programos „Iššūkis išmaniesiems miestams“ ekspertai Vilniui pateikė pasiūlymus, kaip toliau plėtoti esamas transporto sistemas, kas artimiausiu metu padės pagerinti susisiekimą mieste. Ekspertai teigia gerokai nustebę Vilniaus pažanga ir rekomenduoja toliau plėtoti esamas sistemas, efektyviau naudoti programinę įrangą bei socialinės žiniasklaidos ir mobiliąsias technologijas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
„Džiaugiuosi, kad Vilnius buvo puikiai įvertintas IBM kompanijos ir mes, aplenkę daugiau nei šimtą miestų, laimėjome šias daugiau kaip milijono litų vertės konsultacijas, kurios miestui nieko nekainavo. Daugybė miestų neturi galimybės atsivežti tokio lygio komandos, kuri pateiktų konkrečias ir aiškias rekomendacijas ateičiai. Gera girdėti ir ekspertų vertinimą, kad Vilnius iki šiol judėjo tinkamu keliu ir dėl to neturi didelių transporto problemų, kurias turi daugelis pasaulio sostinių“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
 
Tris pastarąsias savaites šeši ekspertai iš JAV, Kanados ir Indijos nagrinėjo ir analizavo sostinėje esančias šviesoforų valdymo, viešojo transporto, automobilių stovėjimo, dviračių nuomos ir kitas susijusias sistemas bei daugiau kaip trisdešimties susitikimų metu apklausė pagrindinius specialistus ir vadovus, dirbančius transporto ir miesto planavimo srityje, taip pat iniciavo vilniečių apklausą, kurioje dalyvavo daugiau kaip 2000 gyventojų.
 
IBM atkreipia dėmesį, kad viešuoju transportu yra patenkinti didžioji dalis juo besinaudojančių vilniečių, tuo tarpu juo nesinaudojantys ir net neišbandę vertina prasčiau.
 
Įgyvendinęs rekomendacijas Vilnius turės išmanią ir integruotą miesto transporto sistemą, padėsiančią ne tik ženkliai geriau planuoti susisiekimą ar valdyti automobilių ir viešojo transporto srautus, bet ir realiu laiku reaguoti į besikeičiančią situaciją mieste bei turėti įrankius, kurie, remdamiesi duomenis, prognozuotų, kaip keisis transporto situacija ir ką daryti, kad būtų išvengta grūsčių.
 
„Vilnius turi aktyvius, motyvuotus ir naujoves skatinančius vadovus, pasiryžusius panaudoti naująsias technologijas gerinant miestiečių gyvenimo kokybę, našumą ir ekonomikos augimą“, – teigia Williamas Streitas,  IBM debesų kompiuterijos ir analitikos padalinio vadovas iš Ostino (JAV). „Mūsų komanda buvo sužavėta tuo, kokį tvirtą pagrindą išmanesnio susisiekimo vystymui paklojo miesto vadovybė su aistra naujovėmis ir noru būti šios srities lyderiu Centrinėje ir  Rytų Europoje“.
 
Vilniuje dirbę IBM technologijų, eismo ir pokyčių valdymo ekspertai rekomendavo panaudoti laiku gaunamą ir tikslią informaciją, galinčią padėti eismo planuotojams parengti veiksmingas, prieinamas ir ekologiškas ilgalaikes susisiekimo galimybes, iš anksto numatyti transporto spūstis, skatinti naudotis viešuoju transportu ir nurodyti keleiviams geriausius maršrutus.
 
„Manau, kad visi sutinkame, jog kiekvienas iš mūsų mieste nori pasiekti savo kelionės tikslą greičiau ir patogiau. Šiandien turime daugybę įrankių, sistemų, informacijos resursų ir duomenų, bet išnaudojame dar ne visas galimybes. Turime puikias, konkrečias rekomendacijas, kurias esame pasiryžę įgyvendinti ir tapti, pirmiausia patogesniu ir efektyvesniu miestu bei išmaniųjų miestų lyderiais regione“, – sakė Vilniaus miesto tarybos narė, „Smart Vilnius“ projekto iniciatorė Indrė Jakaitytė.
 
IBM komandos nuomone, optimizuota Vilniaus viešojo transporto infrastruktūra sumažins išlaidas ir pagerins eismo efektyvumą, ypač greitosios pagalbos, policijos ir ugniagesių automobiliams. Augantis viešojo transporto efektyvumas ir naudojimas leis sumažinti transporto spūstis  ir taršą bei padės išsaugoti unikalų UNESCO saugomą Vilniaus istorinį paveldą.
 
Sostinę konsultavo IBM ekspertai Rama Divakaruni, dirbantis su naujų technologijų tyrimais ir plėtojimu, Gina Izumi, plėtojanti didžiausio Kanados ryšių tiekėjo sprendimus, Kristofas Kovacsas, vadovaujantis didelio masto pokyčių projektams, Paige Poore, atsakinga už verslo tęstinumą ir rizikų vertinimą, Venkatas Ramaswamy, einantis vyriausiojo konsultanto transporto srityje pareigas bei Willas Streitas, atsakingas už išmaniuosius verslo analitikos įrankius.
 
Iššūkis išmaniesiems miestams yra elitinė programa, kurios metu per pastaruosius trejus metus iš daugiau kaip 500 teikusių paraiškas savivaldybių gauti konsultacijas atrinkta vos 116. Tai, kad IBM atrenka paraišką, reiškia miesto siekį patobulinti esamas sistemas ir taip išspręsti kylančias problemas, kurios yra itin svarbios gyventojams.
 
Vilnius, išsikovojęs šią stipendiją, aplenkė daugiau nei 100 pasaulio miestų ir atsidūrė tarp tokių miestų kaip Briuselis (Belgija), Pertas (Australija), Durbanas (Pietų Afrika) ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi