Verslas

2014.06.12 11:56

„Gazprom“ traukiasi

BNS2014.06.12 11:56

Rusijos koncernas „Gazprom“ pasinaudojo oficialiais pasiūlymais ir už 417,1 mln. litų parduoda turimas dujų bendrovių „Lietuvos dujos“ ir „Amber Grid“ akcijas.

Rusijos koncernas „Gazprom“ pasinaudojo oficialiais pasiūlymais ir už 417,1 mln. litų parduoda turimas dujų bendrovių „Lietuvos dujos“ ir „Amber Grid“ akcijas.

Premjero atstovė Evelina Butkutė Lazdauskienė BNS patvirtino, kad jau gauta oficiali informacija apie „Gazprom“ sprendimą parduoi akcijas.

„Nasdaq Omx“ Vilniaus biržos duomenimis, ketvirtadienį ryte oficialių pasiūlymu metu pardavimui jau buvo pateikta 37,37 proc. „Amber Grid“ ir 37,32 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų, todėl tarp pardavėjų tikrai yra „Gazprom“, valdantis po 37,1 proc. šių įmonių kapitalo.

Smulkiesiems akcininkams priklauso tik po 6,3 proc. dujų bendrovių akcijų.

Teoriškai „Gazprom“ iki pirmadienio vakaro, kai bus baigtas oficialių pasiūlymų įgyvendinimas, dar gali atšaukti savo pavedimus, tačiau, anot rinkos dalyvių, tokia tikimybė yra nedidelė.

Valstybės kontroliuojamos įmonės „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ nuo birželio 2-osios iki 16 dienos iš likusių akcininkų superka „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijas, o jų kaina yra atitinkamai už 0,653 euro (2,255 lito) ir 0,762 euro (2,63 lito). Jei „Gazprom“ parduos turimas „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijas, jis už jas gaus daugiau, nei buvo sumokėta Vokietijos koncernui E.ON.

Gegužės viduryje „Lietuvos energija“ ir „Epso-G“ išpirko E.ON valdytas „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijas ir padidino turimus šių įmonių akcijų paketus iki 56,6 proc. Už 38,9 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų vokiečiams sumokėta 63,43 mln. eurų (219,22 mln. litų), už „Amber Grid“ – 49,76 mln. eurų (171,43 mln. litų).

„Lietuvos dujų“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržos Oficialiajame, „Amber Grid“ akcijos – Papildomajame prekybos sąraše.

Premjeras: „Gazprom“ sprendimas trauktis iš Lietuvos neturės įtakos dujų kainai

Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ apsisprendus parduoti dujų įmonių „Amber Grid“ ir „Lietuvos dujos“ akcijų, premjeras pareiškė, toks sprendimas naudingas Lietuvai ir neturės įtakos dujų kainai ateityje. „Kalbant apie „Lietuvos dujų“ akcijas, galima užtikrinti, kad tai neturės įtakos dujų kainai, nes sutartis, kurioje užfiksuota dabartinė kaina, galioja iki 2015 metų pabaigos. Tikimės, kad ir naujojoje sutartyje nuo 2016 metų dujų pirkimo sąlygos nepablogės, tai priklausys nuo tolesnių derybų su „Gazprom“, – BNS sakė A. Butkevičius.

„Abi įmonės yra pelningos ir stabiliai veikiančios įmonės, todėl tai galėtų sudominti investuotojus“, – pridūrė premjeras.

Anot jo, kita įmonė – „Amber Grid“ yra strateginė, todėl valstybei netiesiogiai valdant jos akcijas, tai palengvina trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimą. Be to, akcijų išpirkimas reiškia, jog sustiprėja šalies energetinis saugumas.

„Tai faktiškai mes jau pilnai galim kalbėti, kad trečiąjį energetikos paketą mes gana sėkmingai įgyvendinam ir kaip mes sugebėsime tvarkytis, taip ir užtikrinsime energetinį saugumą. Bet, aišku, energetinio saugumo požiūriu esame pakankamai sustiprėję ir jokių išorinių poveikių tikrai yra nebeįmanoma daryti“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.