Verslas

2015.09.08 13:45

EK pradeda tyrimą dėl „Apple“ mokesčių vengimo kai kuriose ES šalyse

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Komisija pradeda oficialų tyrimą dėl korporacijos „Apple“, kavinių tinklo „Starbucks“ ir bendrovės „Fiat“ mokestinių reikalų sprendimo trijose Europos Sąjungos (ES) šalyse, informuoja BBC.

Europos Komisija pradeda oficialų tyrimą dėl korporacijos „Apple“, kavinių tinklo „Starbucks“ ir bendrovės „Fiat“ mokestinių reikalų sprendimo trijose Europos Sąjungos (ES) šalyse, informuoja BBC.

Bus tiriami bendrovių susitarimai su Airija, Nyderlandais ir Liuksemburgu.

Paskelbdamas apie tokį sprendimą Europos Komisijos (EK) narys, atsakingas už mokesčius, muitus, statistiką ir kovą su sukčiavimu, Algirdas Šemeta sakė, kad „sąžininga konkurencija yra labai svarbi“.

Praėjusiais metais JAV Senato tyrėjai apkaltino Airiją dėl mažų bendrovei „Apple“ taikytų mokesčių. Kiek anksčiau Senatas apkaltino „Apple“, neva ši, norėdama išvengti milijardų dolerių pajamų mokesčio, naudojosi grupe antrinių įmonių, veikiančių už JAV ribų.

Europos Komisija ištirs, ar kompanijų apmokestinimo tvarka nepažeidžia ES taisyklių dėl valstybinės paramos.

ES konkurencijos komisaras Joaquinas Almunia sakė, kad „dabartiniame griežto valstybės biudžeto kontekste ypač svarbu, kad didelės tarptautinės bendrovės sąžiningai mokėtų jiems priklausančią dalį mokesčių.“

„Europos šalys negali leisti kurioms nors bendrovėms mokėti mokesčių mažiau nei joms priklausytų“, – sakė J. Almunia.

„Apple“ tvirtina neturėjusi jokio „specialaus susitarimo su Airijos vyriausybe dėl mokesčių“.

„Airijos vyriausybė neišskyrė mūsų iš kitų bendrovių, taikė tuos pačius mokestinius įstatymus kaip ir kitoms tarptautinėms bendrovėms, dirbančioms Airijoje“, – teigė „Apple“.

Airijos finansų ministerija patvirtino, kad bendrovei „Apple“ nebuvo taikoma išskirtinė tvarka, nebuvo jokio specialaus apmokestinimo susitarimo“.

„Airija įsitikinusi, kad šiuo atveju nebuvo jokio valstybinės paramos taisyklių pažeidimo, ir mes aktyviai ginsime visus su šiuo klausimu susijusius aspektus“, – pareiškė Finansų departamentas.