Verslas

2015.02.12 21:36

Rugpjūtį labiausiai pigo daržovės, brango drabužiai ir avalynė

LRT.lt2015.02.12 21:36

Rugpjūtį, lyginant su ankstesniu mėnesiu, Lietuvoje užfiksuota 0,2 proc. infliacija, praneša Lietuvos statistikos departamentas. 

Rugpjūtį, lyginant su ankstesniu mėnesiu, Lietuvoje užfiksuota 0,2 proc. infliacija, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo transporto prekių ir paslaugų, drabužių ir avalynės kainų padidėjimas bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,2 proc., paslaugų kainos – 0,1 proc.

Rugpjūtį, palyginti su liepa, iš transporto prekių ir paslaugų daugiausia pabrango benzinas 4,7 proc., dyzeliniai degalai – 4,2 proc., vietinio automobilių transporto paslaugos – 1,3 proc., o atpigo dviračiai – 2,3 proc., vairavimo mokymo paslaugos – 0,9 proc., nenauji lengvieji automobiliai – 0,5 proc.

Per tą patį laikotarpį dėl naujų rudens sezono kolekcijų pasirodymo avalynės kainos padidėjo 4,2 proc., drabužių – 2,1 proc., aprangos reikmenų – 2,3 proc.

Iš maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų daugiausia (6,5 proc.) atpigo daržovės ir bulvės, 1,6 proc. – vaisiai ir uogos, po 0,6 proc. – mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys, kava, arbatžolės, kakava, 0,4 proc. – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai ir po 0,1 proc. pabrango duona ir grūdų produktai bei sviestas, aliejus ir riebalai.

Iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų daugiausia atpigo kietasis kuras – 5,2 proc., suskystintos dujos maistui gaminti – 1,6 proc., šilumos energija – 0,6 proc., o būsto nuomos mokesčiai padidėjo 1,3 proc.

Rugpjūčio metinė (2012 metų rugpjūtį palyginus su 2011 metų rugpjūčiu) infliacija sudarė 3,3 proc. Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų, transporto prekių ir paslaugų, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pabrangimas bei ryšių prekių ir paslaugų atpigimas.

Vartojimo prekės per metus pabrango 3,5 proc., paslaugos – 2,7 proc.

Rugpjūtį vidutinė metinė infliacija sudarė 3,5 proc. (pernai rugpjūtį – 3,7 proc.). 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt