Verslas

2014.06.09 18:18

Serbija neigia pranešimus apie „Pietų srauto“ statybų stabdymą

ELTA 2014.06.09 18:18

Serbijos vyriausybė jokių sprendimų dėl dujotiekio „Pietų srautas“ statybų nėra priėmusi. Apie tai pareiškė šalies premjeras Aleksandras Vučičius.

Serbijos vyriausybė jokių sprendimų dėl dujotiekio „Pietų srautas“ statybų nėra priėmusi. Apie tai pareiškė šalies premjeras Aleksandras Vučičius.

Anksčiau skelbta, kad Serbija priversta stabdyti dujotiekio „Pietų srautas“ statybų darbus, nes statyba įšaldyta kaimyninėje Bulgarijoje. Apie projekto pristabdymą pirmadienį paskelbė šalies vicepremjerė Zorana Michailovič, taip pat šalies energetikos ministras Aleksandras Antičius. Jų nuomone, procesą atnaujinti galima bus tik po to, kai bus baigtos derybos tarp Rusijos, Bulgarijos ir Europos Sąjungos (ES).

Birželio 8 d. Bulgarijos premjeras Plamenas Orešarskis pareiškė, kad Sofija stabdo visus projekto „Pietų srautas“ darbus dėl Europos Komisijos nurodymų. „Savo tolesnius veiksmus svarstysime po papildomų konsultacijų su Briuseliu“, – nurodė jis.

Europos Komisija paprašė Bulgarijos vyriausybės pristabdyti darbus prie Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ projekto „Pietų srautas“ tol, kol bus priimtas sprendimas, ar šis projektas atitinka Europos Sąjungos įstatymus. Europos Komisija pradėjo antimonopolinį tyrimą dėl projekto „Pietų srautas“, kuris, jos vertinimais, prieštarauja ES „trečiojo energetikos paketo“ normoms.

„Pietų srauto“ dujotiekiu planuota transportuoti dujas per Bulgariją, Serbiją, Vengriją, Slovėniją ir Italiją. „Pietų srauto“ statybos darbai buvo pradėti 2012 metų gruodžio 7 d. Planuota, kad pirmasis vamzdynas eksploatuoti bus pradėtas 2015 metų pabaigoje, o bendras visų dujotiekio atšakų galingumas viršys 60 mlrd. kubinių metrų dujų per metus.